reklama
Kategorie

Katowice: Opłaty za żłobki w dobie koronawirusa. Te niepubliczne z dotacją od miasta

reklama

Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa została podjęta decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach. W placówkach, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, od 12 marca, nie są świadczone usługi dydaktyczne i opiekuńcze. Mając jednak na uwadze sytuację, w tym skutki ekonomiczne dla wielu rodzin, prezydent Marcin Krupa podjął decyzję, że w Katowicach wypłacona zostanie pełna kwota dotacji celowej dla żłobków niepublicznych.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Podjąłem decyzję o wypłacie dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki niepubliczne w pełnej wysokości za okres, w którym żłobki pozostają zamknięte z powodu ogłoszonego stanu epidemii. Jednocześnie w trosce o mieszkańców  Katowic, korzystających z miejsc opieki żłobkowej, zwracam się z apelem do właścicieli żłobków niepublicznych o podjęcie działań mających na celu obniżenie do niezbędnego minimum opłat stałych pobieranych od rodziców – mówi Marcin Krupa, wojewódzkich dotują pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych. Miasto Katowice udziela dotacji żłobkom niepublicznym w wysokości 600 zł miesięcznie na 1 dziecko. W 31 żłobkach niepublicznych jest łącznie 1267 miejsc, które są dofinansowywane z budżetu miasta – w tej chwili z tej formy przeznaczanych na ten cel.

reklama

– Podobne rozwiązanie obniżenia opłat stałych zastosujemy w naszych placówkach. Poleciłem, by pilnie przygotować  projekt uchwały w celu umożliwienia proporcjonalnego przeliczenia opłaty stałej pobieranej od rodziców w Żłobku  Miejskim w Katowicach, za okres jego zamknięcia z powodu koronawirusa – dodaje prezydent. Projekt uchwały zostanie  przekazany pod obrady Rady Miasta Katowice.

Katowice regularnie rozbudowują bazę żłobków miejskich. W latach 2015-2019 powstało aż 330 nowych miejsc w żłobkach (przy ul. Ordona, ul. Uniwersyteckiej, ul. Marcinkowskiego, ul. Boya Żeleńskiego i ul. Krzywoustego) – łącznie jest ich dziś 949.

 

źr. UM Katowice

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button