Region

Katowice: Poczujcie świąteczny klimat. Jarmark na Nikiszu potrwa od 7 do 9 grudnia

W imieniu Organizatora – Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych oraz mieszkańców i sympatyków Nikiszowca, zapraszamy na XI JARMARK NA NIKISZU. Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 7-9 grudnia.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW

Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej ocenianych jarmarków bożonarodzeniowych w regionie. To organizowane od 2008 r. wydarzenie systematycznie rozrasta się. Zwłaszcza w ostatnich latach Jarmark ściąga do Nikiszowca tysiące odwiedzających z całego regionu, ale także Polski i Europy. W poprzednim roku było to prawie 50 tyś. osób. A ponad 200 wystawców prezentuje najbardziej wyszukane wyroby rękodzielnicze z różnych części Polski, a także regionalne w tym kuchnię śląską.

Wśród tegorocznych produktów znajdziecie kilkanaście pracowni ceramicznych, stoiska oferujące szeroki asortyment biżuterii, wykonanej z tradycyjnych jak i niekonwencjonalnych materiałów. Na Jarmarku prezentować się będzie także kilka pracowni krawieckich, oferujących artykuły dla dzieci i dorosłych. W ofercie znajdzie się także wiele innych wyrobów ozdobnych: z wełny i filcu, koronki i hafy, porcelana ręcznie malowana, ozdoby witrażowe oraz kwiatowe – m.in. wieńce świąteczne, produkty z mydła i lawendy. Na bożonarodzeniowym Jarmarku nie może także zabraknąć stoisk z piernikami – artystycznie zdobionymi, domkami z piernika, choinkami piernikowymi; a także wiele innych artykułów świątecznych, ozdób, bombek zdobionych. Znajdziemy także sporo produktów naturalnych i regionalnych, a wśród nich: chleb tatarczuch, syropy, oleje naturalne, konfitury, dżemy, nalewki, śląski smalec, miody i wyroby pszczelarskie, sery góralskie i austriackie, wędliny. Wielbiciele słodyczy będą mogli wybierać z szerokiego asortymentu: owoce w czekoladzie, czekolada na gorąco, kurtosze, krówki, żelki, gofry, lizaki świąteczne, desery i ciasta. Świąteczny klimat wzmocni także grzane wino. Oczywiście będzie także możliwość zjedzenia czegoś na gorąco w specjalnie przygotowanej na Skwerze Zillmannów strefie gastro – m.in. rozgrzewające zupy, tradycyjne dania kuchni śląskiej, czy różnego rodzaju pierogi lub potrawy z grilla. Jak już co roku w ofercie znajdą się także pamiątki z Nikiszowca i okolicy, a także gadżety, artefakty i produkty nawiązujące do Śląska. Swoje dzieła zaprezentują także członkowie legendarnej Grupy Janowskiej, a także inni lokalni artyści.

Tradycyjnie Jarmarkowi towarzyszyć będzie scena muzyczna oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci – tj. karuzela wiedeńska i karuzela mikołajkowa. Świąteczny klimat wydarzenia podkreślać będą specjalne iluminacje świetlne.

W tym roku imprezie towarzyszyć będzie także wydarzenie o międzynarodowym charakterze – COP24: Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach. Dlatego Organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania JNN niż dotychczas oraz przybycia gości z całego świata. W związku z tym przewidywane są dodatkowe rozwiązania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i organizacją ruchu, takie jak:

– 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca;
– specjalna i bezpłatna linia autobusowa obsługująca parkingi jarmarkowe;
– specjalna bezpłatna linia autobusowa z centrum Katowic;
– zmiana organizacji ruchu na osiedlu podczas trwania imprezy, obejmująca m.in. zakaz wjazdu na teren Nikiszowca wszystkich aut poza pojazdami mieszkańców.

Jarmark Na Nikiszu organizowany jest przy wsparciu Miasta Katowice. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Organizatora Jarmarku wspierają także Partnerzy i Sponsorzy. Partnerem Głównym jest TAURON Polska Energia S.A. Sponsorami: SAG Sp. z o.o. oraz Piekarnia-Cukiernia Michalski. Wszystkie aktualne i niezbędne informacje związane z wydarzeniem są zamieszczane na proflu wydarzenia: facebook.com/JarmarkNaNikiszu

 

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close