AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Katowice: Porzuciła syna na klatce schodowej. Są zarzuty dla matki 4-latka [WIDEO]

Prokurator przedstawił zarzuty matce 4-letniego chłopca, który został porzucony na klatce schodowej w jednym z bloków w dzielnicy Zawodzie. Zarzuty usłyszał też partner kobiety.

 

Zostały podejrzanym przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa polegające na narażeniu małoletniego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Matce dziecka z uwagi na fakt, że ciążył na niej obowiązek troszczenia się o dobro syna, dodatkowo zarzut jego porzucenia – mówi Hanna Zięba-Stychno, z-ca prokuratora rejonowego Katowice-Wschód.

Katowice: Porzuciła syna na klatce schodowej. Są zarzuty dla matki 4-latka

Oskarżeni przyznali się do winy. Prokuratura nie zdradza jaki był motyw porzucenia dziecka. Obecnie chłopiec przebywa w placówce opiekuńczej w Katowicach. Będzie tam do czasu decyzji sądu rodzinnego. 27-letnia Marlena L. i 21-Grzegorz P. zostali wypuszczeni na wolność i objęci dozorem policyjnym.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close