RegionWiadomość dnia

Katowice: Premier przyjechał na Święto Policji. „To wam Polacy zawdzięczają bezpieczeństwo!” [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w obchodach Święta Policji. Jak mówił do zgromadzonych na wojewódzkich uroczystościach w Katowicach mundurowych, to, że coraz więcej Polaków czuje się bezpiecznie – to ich zasługa.

 

 

Wycinka w Parku Śląskim: Coraz więcej protestów w obronie drzew!


– 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. To zasługa wszystkich służb, ale przede wszystkim to zasługa funkcjonariuszy Polskiej Policjipowiedział w Katowicach premier Mateusz Morawiecki .

Premier przebywa w niedzielę z wizytą w województwie śląskim. W Katowicach bierze udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji.

– Wiemy doskonale, że policjanci nie działają tylko od święta. Funkcjonariusze Polskiej Policji pracują w każdej chwili dnia i nocy, by zapewnić nam bezpieczeństwo. 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. To zasługa wszystkich służb, ale przede wszystkim to zasługa funkcjonariuszy – mówił Mateusz Morawiecki podczas uroczystości.

Premier podkreślił, że wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa to także ogromna zasługa Programu Modernizacji Służb Mundurowych. – To także zasługa wielu rozwiązań, które wdrożyliśmy, m. in. przywracania posterunków policji w małych miejscowościach czy aplikacji Moja Komenda – powiedział.

źródło: portal tvp.info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close