RegionWiadomość dnia

Katowice: Próbna defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Będą OGROMNE UTRUDNIENIA!

W nocy z 9 na 10 sierpnia (tj. z piątku na sobotę) w Katowicach odbędzie się próbna defilada. To generalna próba przez defiladą z okazji święta Wojska Polskiego, jaka odbędzie się 15 sierpnia. Mieszkańcy Katowic – zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji publicznej – muszą liczyć się z dużymi zmianami w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone zarówno na czas próbnej defilady, jak i już tej właściwej defilady, 15 sierpnia.

 

 

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego da się we znaki nie tylko kierowcom, ale także pasażerom komunikacji miejskiej. W związku z całkowitym wyłączeniem z ruchu alei Korfantego, ulicy Chorzowskiej i Bagiennej, ronda gen. Ziętka oraz tunelu pod katowickim rondem pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami zarówno w nocy z piątku na sobotę, kiedy odbędzie próba defilady, jak i 14 i 15 sierpnia.

 

-Te utrudnienia dotyczą prawie 70 linii autobusowych i 12 tramwajowych. Skala przedsięwzięcia jest więc duża. Sugerujemy pasażerom, aby zapoznali się z wprowadzonymi zmianami przed przejazdami komunikacją miejską. Takie informacje są dostępne już na naszej stronie internetowej. Można je także uzyskać dzwoniąc na naszą bezpłatną infolinie. Niektóre przystanki będą wyłączone, niektórym liniom zostanie zmieniona trasa lub zostanie ona skrócona. Niektóre linie zostaną nawet zawieszone – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 

Zarząd Transportu Metropolitalnego w dniu defilady uruchomi bezpłatne linie autobusowe S1 i S2, które zapewnią dojazd i powrót z parkingów w rejonie Centrum Handlowego Silesia City Center oraz IKEA i Salonu Meblowego AGATA. Tego dnia bezpłatne przejazdy dla zainteresowanych udziałem w defiladzie przygotowały także Koleje Śląskie. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close