RegionWiadomość dnia

Katowice, Sosnowiec, Gliwice. Gdzie będzie najlepszy Sylwester 2017? [WIDEO\]

Sylwester 2017 pod gołym niebem i z gwiazdami na scenie? W woj.śląskim tego typu imprez do wyboru mamy sporo. Sylwester 2017 w Katowicach, Sosnowcu czy Gliwicach to imprezy, które słychać i widać będzie z daleka.

 

Już tylko kilka dni pozostało do końca 2017 roku. Wiele miast organizuje imprezy sylwestrowe. Podobnie jak w ubiegłych latach, największa odbędzie się w Katowicach. Scena przed Spodkiem jest już gotowa, a wystąpią na niej między innymi Alvaro Soler, Vengaboys, Sylwia Grzeszczak czy Ewa Farna. Podczas Sylwestra mieszkańcy muszą jednak liczyć się z utrudnieniami na drogach. 31 stycznia od godziny 14.00 z ruchu wyłączone zostanie między innymi rondo im. Generała Jerzego Ziętka.

Katowice, Sosnowiec, Gliwice. Gdzie będzie najlepszy Sylwester 2017?

-Zostaje wyłączony tramwaj w dniu 31 stycznia, ale w zamian zostaną udostępnione dodatkowe autobusy. Ponadto musimy się liczyć ze zmianami dotyczącymi parkowania. Apelujemy do kierowców, aby od 30 grudnia zwracali uwagę na oznakowanie, ponieważ w rejonie Spodka, a także Superjednostki zostają wyłączone parkingi – mówi Ewa Lipka z Urzędu Miejskiego w Katowicach.

Imprezę sylwestrową organizuje też Sosnowiec. Na placu przed Urzędem Miejskim wystąpi między innymi zespół Feel. Miasto zrezygnowało jednak z pokazu fajerwerków. -W Sosnowcu to już przechodzi właściwie do tradycji, bo w ubiegłym roku również z okazji 115 lat Sosnowca nie robiliśmy fajerwerków, tylko był mapping. W tym roku również nie chcemy straszyć naszych zwierząt i postanowiliśmy żeby zamiast sztucznych ogni był pokaz laserowy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Katowice, Sosnowiec, Gliwice. Gdzie będzie najlepszy Sylwester 2017?

Z kolei w Gliwicach podczas imprezy sylwestrowej na Placu Krakowskim wystąpią uczestnicy programu „Gwiazdy Rocka” oraz zespół Big Cyc. Na przebieg imprezy spory wpływ będą mieli mieszkańcy. –Będzie również rozgrzewał publiczność DJ Przester. Chcielibyśmy wszystkich z państwa zaprosić do współtworzenia playlisty sylwestrowej. Jeszcze do 29 grudnia można przesyłać propozycje piosenek, które chcieliby państwo usłyszeć podczas imprezy – mówi Anna Wilińska z Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Sylwester w Katowicach rozpocznie się o godzinie 20.00, w Gliwicach o 21.00, natomiast w Sosnowcu o godzinie 22.00 (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close