KrajRegionSportWiadomość dnia

Katowice: Szczyty Dwóch Wież zdobyte czyli WĘGLOKOKS CUP za nami! [WIDEO, ZDJĘCIA]

WĘGLOKOKS CUP to rywalizacja na najwyższym poziomie, szczyty możliwości i walki w klatkach… schodowych 😉 Na stracie stanęło ponad stu zawodników, którzy zmierzyli się z 42 kondygnacjami. Każdy z uczestników pokonał 824 stopnie w dwóch ratach, z pół godzinną przerwą między jedną, a drugą wieżą. Najstarszy z uczestników miał 78 lat.

 

Najlepsi:

Open mężczyźni
1. Karbowy Arkadiusz 03:33
2. Marunowski Mateusz 03:35
3. Ruszała Paweł 03:40

Open kobiety
1.Ficner Anna 04:29
2. Porczyńska Patrycja 05:02
3.Wiśniewska-Ulfik Dominika 05:40

 

Impreza zainaugurowała Puchar Polski w Biegach po Schodach. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Biegów Górskich. Sponsorami strategicznymi: WĘGLOKOKS S.A. oraz WĘGLOKOKS ENERGIA, a partnerem: Biuro Centrum – zarządca biurowca.

Dwie Wieże przy ul. Mickiewicza 29, to dwa wieżowce o wspólnej podstawie, które stanęły w Katowicach pod koniec lat siedemdziesiątych. Wieżowiec projektu jugosłowiańskiego architekta Georga Gruićićia był wtedy najwyższym budynkiem poza Warszawą i jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Większość materiałów użytych do jego budowy sprowadzono ze Szwecji. Dwie Wieże to łącznie 42 piętra, ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, w tym 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, osiem wind, ponad 700 biur. Już w grudniu, podwójny biurowiec Węglokoksu w Katowicach ponownie zapełni się bieqaczami – tu właśnie odbędzie się finał Pucharu Polski w Biegach po Schodach!

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close