AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Katowice: Tak będzie wyglądało osiedle Nowy Nikiszowiec! [ZDJĘCIA, WIDEO] Powstanie aż 500 mieszkań!

Wiadomo już jak będzie wyglądał tzw. Nowy Nikiszowiec, czyli pierwsze osiedle, które powstanie w Katowicach w programie Mieszkanie Plus. W konkursie zorganizowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości zwyciężył projekt architektoniczny warszawskiej pracowni 22Architekci. Startujące w konkursie biura bazowały na koncepcji stworzonej przez katowickiego architekta, Tomasza Koniora. -Aby spełnić jednocześnie wymagania konkursu, czyli 500 mieszkań i określoną strukturę pomieszczeń tych mieszkań, czyli 45% mieszkań dwuosobowych, 40% trzyosobowych i pozostałą część- czteropokojowych, to w oparciu o tamtą koncepcję było to praktycznie nierealne. Zmodyfikowaliśmy ją do takich parametrów, aby było to możliwe – mówi Aleksander Drzewiecki, jeden z autorów projektu.

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Tak będzie wyglądało osiedle NOWY NIKISZOWIEC w Katowicach

 

Kiedy powstanie Nowy Nikiszowiec w Katowicach? Budowa mieszkań na tzw. Mrówczej Górce w pobliżu Nikiszowca ma się rozpocząć wiosną 2018 roku. Zajmie się nią spółka utworzona wspólnie przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i BGKN, który wyłoży pieniądze. Wstępne szacunki mówią o około 100 mln zł. Swoje dołoży też miasto. -Miasto Katowice przekazało grunty pod budowę osiedla, a także przygotowuje infrastrukturę techniczną. W tej chwili trwa przetarg na realizację drogi dojazdowej. Będzie on rozstrzygnięty jeszcze w sierpniu, natomiast jest odpowiedzialne również za doprowadzenie mediów do nowej inwestycji – podkreśla Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice. Drugie osiedle w Katowicach ramach programu "Mieszkanie plus" powstanie w Szopienicach- Burowcu.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close