RegionSport

Katowice: V Parkowe Hercklekoty, czyli walentynkowa impreza biegowa w Dolinie Trzech Stawów

W niedzielę, 17 lutego, odbędzie się przyprawiająca o szybsze bicie serca walentynkowa impreza… biegowa. Od godziny 10:00 na alejkach Parku Leśnego w Katowicach, czyli w Dolinie Trzech Stawów, będzie można zobaczyć rozbieganych uczestników V Parkowych Hercklekotów.

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!

W ramach V Parkowych Hercklekotów zakochani w bieganiu i Nordic Walkingu będą mieli do pokonania dwa dystanse. Do wyboru uczestników – trasa około 5 km i około 10 km. Bieg poprowadzi przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów, jednego z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Katowic i nie tylko.

Pozostał tydzień do startu, a na listach jest ponad 1300 uczestników oraz ponad 200 dzieci.

Jak zawsze, organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. W ramach V Parkowych Hercklekotów odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie 50, 300, 400 i 700 metrów. Na dystansie 300, 400 i 800 metrów dzieci powalczą o puchary i nagrody. Do wygrania będą liczne gry planszowe oraz książki.

Na starcie ustawi się ponad 1000 biegaczy, 200 dzieci i ponad 200 „chodziarzy”, czyli miłośników Nordic Walking. Na podium stanie trzech najszybszych biegaczy w biegu na 5 km i 10 km, a także zwycięzcy w kategorii NW z podziałem na kobiety i mężczyzn. Łącznie 18 osób.

Dodatkowo, Organizatorzy wyróżnią najszybszego mieszkańca Katowic oraz najszybszą mieszkankę.

– Cieszymy się, że aż tyle osób zdecydowało się spędzić z nami kolejne, piąte już walentynki. Na listach startowych, pojawiło się wiele nazwisk, które kojarzymy z zeszłego roku. Wielu uczestników zapowiada udział w całym cyklu Grand Prix – cieszą się organizatorzy i dodają – Na mecie, na każdego zawodnika będzie czekała ciepła herbata i pyszna zupa, co powinno uspokoić hercklekoty, których uczestnicy nabawią się podczas biegu, a oprócz tego, jak zawsze, specjalnie na tę okazję zaprojektowany medal.

Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz piąty. Partnerem wydarzenia jest Miasto Katowice oraz Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach. Patronem honorowym biegu jest Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa.

W skład cyklu GRAND PRIX MK TEAM 2018 wchodzą następujące zawody:

– IV Parkowe Hercklekoty 17.02.2019 r., Katowice

– IV Siemianowicki Bieg Świetlików 22.06.2019 r., Siemianowice Śląskie

– V Siemianowickie Nocne Marki 26.10.2019 r., Siemianowice Śląskie

– VI Bieg Mikołajkowy 08.12.2019 r., Katowice

Podsumowanie cyklu odbędzie się podczas uroczystej gali w styczniu 2020 r.

Więcej informacji dot. V Parkowych Hercklekotów znajduje się pod adresem:

http://www.mkteamevents.pl/hercklekoty/informacje/

oraz na Facebook’u:

https://web.facebook.com/events/2188654637831563/

START I META BIEGU zostanie zlokalizowane od strony plaży, wjazd od ulicy TRZECH STAWÓW 23. 

 

źr. inf.prasowa/MK team

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close