Region

Katowice: Wybory do PE. Jak głosować poza miejscem zameldowania?

26 maja br. będziemy wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego. Należy pamiętać, że jesteśmy automatycznie wprowadzani na listy wyborców w miejscu stałego zameldowania, a nie w miejscu naszego faktycznego pobytu. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy figurujemy w spisie wyborców dla miejsca, w którym zamierzamy głosować.

 

Apel TOP 5 SILESIA FLESZ: Nie chcemy stolicy w Katowicach!

Spisy wyborców dla mieszkańców zameldowanych w Katowicach są udostępniane do 20 maja br. w godzinach od 7:30 do 15:30 w siedzibie referatów rejestracji mieszkańców Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Katowice:

1) Referat Rejestracji Mieszkańców Katowice-Wschód – ul. Młyńska 4, pok. 109 i 109a – dla mieszkańców wschodniej części Katowic;
2) Referat Rejestracji Mieszkańców Katowice-Zachód – ul. Młyńska 4, pok. 105 i 108 – dla mieszkańców zachodniej części Katowic.

Jeżeli zamierzamy głosować w Katowicach, choć jesteśmy zameldowani w innym mieście lub gminie, musimy złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Taki wniosek należy złożyć do 21 maja w odpowiednim Referacie Rejestracji Mieszkańców przy ul. Młyńskiej 4 w godzinach od 7:30 do 15:30, dodatkowo w poniedziałek od 15:30 do 17:00 w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice, Rynek 1.

Jeżeli zamierzamy głosować poza Katowicami, a jesteśmy tutaj zameldowani, musimy złożyć pisemny wniosek o wydanie Zaświadczenia o prawie do głosowania, które uprawnia do oddania głosu na terenie całej Polski oraz za granicą i na statkach. Zaświadczenie jest wydawane do 24 maja w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice przy Rynku 1.

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close