RegionWiadomość dnia

Katowice: Wydarzenia kulturalne w weekend 23-25 sierpnia. Co warto zobaczyć?

Nie wiesz co robić w ten weekend? Oto kilka naszych propozycji na nadchodzę dni:

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Fest Festival 2019

Park Śląski

23-24 sierpnia

Już jutro na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie rozpocznie się pierwsza edycja wydarzenia Fest Festival. Muzyczne święto będzie trwało do końca weekendu. Na Śląsku powstanie prawdziwe festiwalowe miasteczko, w którym goście będą mogli bawić się i spędzać czas z przyjaciółmi, nie opuszczając terenu festiwalu.

Jak dodają organizatorzy – chcemy pokazać, że festiwal muzyczny to więcej niż sceny i artyści. To czas, kiedy przenosimy się do innego świata i uciekamy od naszych codziennych zajęć, żeby cieszyć się chwilą i przebywaniem z fantastycznymi ludźmi. (źródło: UM Chorzów)

Bilety od 179zł

Scena Balkonowa na Teatralnej 

Teatralna, Katowice

23 sierpnia 

19:00

Gabriela Silva i Adam Woźniak (fot. RIK Katowice)
Gabriela Silva i Adam Woźniak (fot. RIK Katowice)

To już ostatni koncert z tego cyklu. Jak zwykle na gości czekać będą krzesła wystawione na ulicy Teatralnej, a w razie niesprzyjających warunków pogodowych Regionalny instytut Kultury w Katowicach zaprasza do sali wewnątrz budynku. Na ostatnim koncercie usłyszymy Gabrielę Silva i jej gości: Adam Woźniak, Maciej Komandera, Anna Olszowska, Teresa Konieczna, Weronika Kowolik, Maria Jamaguczi i Oskar Silva. Przy fortepianie zasiądzie Yukino Hayashi.

Gabriela Silva – pochodzi ze Świętochłowic, jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształciła głos pod kierunkiem prof. Krystyny Szczepańskiej oraz prof. Haliny Słonickiej. Odniosła wielki sukces debiutując rolą Paminy w Czarodziejskim Flecie Mozarta w Walencji, w inscenizacji Warszawskiej Opery Kameralnej. Podziwiana była na scenach w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Izraelu, Tunezji, Indiach, we Włoszech oraz w Ameryce Południowej.

Wstęp wolny

Kino Lato 2019: filmowe ładowanie baterii

Kino Kosmos, Kino Światowid 

23-29 sierpnia 

Bilety (fot.pixabay.com)
Bilety (fot.pixabay.com)

Kolejna edycja Kino Lato zaprasza na tydzień pełen ciekawych propozycji filmowych. Jak mówią organizatorzy, jest to idealna okazja na nadrobienie wakacyjnych zaległości filmowych. W repertuarze znajdziemy najgłośniejsze pozycje 2019 roku, ale również te bardziej artystyczne i niszowe. Pełen repertuar znajdziemy tutaj.

Bilety od 13zł

Potańcówka dla seniorów z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną

Katowice Miasto Ogrodów 

23 sierpnia 

18:00

Potańcówka dla seniorów z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną (fot.Katowice Miasto Ogrodów) 
Potańcówka dla seniorów z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną (fot.Katowice Miasto Ogrodów)

Warszawska Orkiestra Sentymentalna zagra melodie rodem z dwudziestolecia międzywojennego. W repertuarze kapeli znajdziemy pieśni i piosenki, które wykonywał kiedyś Mieczysław Fogg czy Wiera Gran, aranżacje Henryka Warsa albo tak znanych wtedy zespołów jak orkiestra Petersburskiego czy Golda.

Specjalnie na potrzeby potańcówki orkiestra przygotowała również autorskie aranżacje kilku pieśni powstania śląskiego z okazji setnej rocznicy wybuchu powstania. Potańcówka odbędzie się na świeżym powietrzu w wewnętrznym podwórzu lokalu.

Wstęp wolny

Źródła: goingapp.pl, RIK Katowice, UM Chorzów

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NIESAMOWITE! Ma 95 lat i przeszła 1000 kilometrów na Jasną Górę! [ZDJĘCIA]

Nowy sposób złodziei. Bądź sprytniejszy, nie daj się oszukać!

Jaworzno: SZOK! Masturbował się w piekarni przy dzieciach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close