AlarmKrajRegion

Katowice: Zabierają dowód rejestracyjny za smog? Policja prowadzi specjalną akcję!

W całej Polsce policja prowadzi dziś „Akcję Smog”. Funkcjonariusze kontrolują samochody pod kątem wydzielanych spalin. Jeśli auto przekracza dopuszczalne normy, zatrzymują kierowcy dowód rejestracyjny.

 

Psia grypa, klątwa rzucona na schody i nowi prezydenci – ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

I choć działania prowadzone są także na Śląsku, to policjantom ciągle brakuje sprzętu. W całym województwie dostępne jest tylko jedno urządzenie do pomiaru spalin. Policjanci zmuszeni są więc korzystać ze sprzętu Inspekcji Transportu Drogowego.

-W momencie stwierdzenia niesprawności pojazdu zatrzymywany jest dowód rejestracyjny, oczywiście ten wirtualny, czyli jest stosowna adnotacja w systemach komputerowych. Następnie osoba, której ten dowód został zatrzymany, czyli właściciel pojazdu, powinien zgłosić się do specjalistycznej stacji diagnostycznej i przeprowadzić dodatkowe badanie pojazdu – mówi podinsp. Grzegorz Olejniczak, WRD KWP Katowice.

Nawet jeśli patrol nie dysponuje urządzeniem do pomiaru spalin, nie oznacza to, że policjant nie ma prawa zatrzymać dowodu rejestracyjnego. Może się tak stać, gdy funkcjonariusz zauważy nadmierną ilość wydobywającego się z rury wydechowej dymu. „Akcja Smog” potrwa do 22.00.

Katowice: Zabierają dowód rejestracyjny za smog? Policja prowadzi specjalną akcję!
Katowice: Zabierają dowód rejestracyjny za smog? Policja prowadzi specjalną akcję!

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close