Region

Katowice: Zatańczmy w proteście przeciwko przemocy dziś o godz. 16:00

Katowice kolejny raz włączają się w ogólnoświatową akcję „Nazywam się miliard – „One Billion Rising”/, czyli flash mob przeciwko przemocy wobec kobiet.

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!

Ta ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana została w 2011 r. i odbywa się na całym świecie tego samego dnia tj. 14 lutego. Ma na celu budzić na świecie poczucie jedności ludzi w walce z przemocą wobec słabszych i bezbronnych, a jej uczestnicy tańczą, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciw temu zjawisku. W Katowicach akcja odbędzie się na Rynku przed Teatrem Śląskim o godz. 16:00.

– W 2019 roku tematem wiodącym akcji jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić? Posiadanie prawa, które stwierdza, że seks bez zgody jest gwałtem, dałoby jasno do zrozumienia, że to ​​ty i tylko ty masz prawo decydować o swoim ciele – mówi organizatorka wydarzenia Barbara Kaczyńska.do organizatorka wydarzenia Barbara Kaczyńska.

„Walentynki to święto zakochanych, a my przecież kochamy nasze matki, żony i córki. Nie chcemy by stała im się jakakolwiek krzywda. Pokażmy zatem, że solidaryzujemy się z wszystkimi kobietami, które doznały w swoim życiu przemocy”.

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close