RegionWiadomość dnia

Katowice: zobacz co potrafią psy strażników miejskich [ZDJĘCIA I WIDEO]

Balu, Hektor, Rico, Ares i Dragon – to funkcjonariusze straży miejskiej w Katowicach. To owczarki niemieckie. Psy wiernie służą strażnikom i pomagają im skuteczniej wypełniać swoje obowiązki.

Psy służą od początku 2013 roku. Obecnie straż miejska w Katowicach ma pięć owczarków niemieckich. Każdy z nich ma swojego przewodnika- opiekuna, z którym na co dzień pracuje. Ci czworonożni funkcjonariusze są pomocni przy pilnowaniu porządku na ulicach miasta, zabezpieczaniu dużych imprez tzn. pilnowania czy wszystkie osoby zachowują się zgodnie z prawem, a także do obrony przewodnika.

Zanim psy zaczęły pracę w straży miejskiej musiały odbyć specjalne długotrwałe i trudne szkolenie, na którym uczyły się wszystkich niezbędnych umiejętności. Szkolenie trwa co najmniej 4 miesiące i trafiają na nie młode psy od roku do dwóch lat, które dobierane są również pod względem predyspozycji fizycznych i psychicznych takich jak poziom agresji czy zdolności obronne.

Zobacz wideo: tak ćwiczą owczarki niemieckie

Źródło: Straż Miejska w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close