Region

Katowice: Żółte żonkile na rynku, czyli Żonkiliada 2019

Żonkiliada 2019 odbędzie się w piątek, 28 września o godz. 14:30 na placu Kwiatowym, przy budynku Urzędu Miasta Katowice. Wydarzenie będzie polegało na wspólnym posadzeniu cebulek żonkili (symbolu nadziei) na wcześniej przygotowanej grządce.

 

W tegorocznej Żonkiliadzie zapowiedzieli swoją obecność nauczyciele z katowickich szkół wraz z uczniami. Zaraz potem w Centrum Organizacji Pozarządowych (przy ul. Młyńskiej 5) rozpocznie się specjalnie przygotowane szkolenie dla nauczycieli pn. „Efektywne budowanie zespołów i koordynowanie ich działań” . Warsztaty poprowadzą trenerzy z grupy Flip Mind.

– Żonkiliada to po prostu oficjalne otwarcie tegorocznej akcji Pola Nadziei. I jak co roku chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców Katowic oraz okolicznych miejscowości miało szansę dowiedzieć się o działaniach naszej organizacji i idei opieki hospicyjnej. Poprzez organizację warsztatów edukacyjnych, a także takich wydarzeń jak to, bierzemy udział w kształtowaniu nowych pokoleń. W ubiegłym roku udało nam się wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta Katowice oraz z mieszkańcami zasadzić ponad 200 cebulek żonkili, które pięknie zakwitły na wiosnę. Mamy nadzieję, że w tym roku również uda nam się to powtórzyć – mówi Aleksandra Rudnik z Hospicjum św. Franciszka w Katowicach.

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Najnowsze wydanie Silesia Flesz [26.09.2018]

Na piątkowej Żonkiliadzie swoją obecność zapowiedzieli wiceprezydenci Katowic Marzena Szuba i Waldemar Bojarun, Śląski Wicekurator Oświaty Dariusz Domański oraz katowicki radny Krzysztof Pieczyński.

Hospicjum św. Franciszka w Katowicach to instytucja, która od ponad 30 lat opiekuje się osobami chorymi
na nowotwory, często w stanie terminalnym. Naszymi pacjentami opiekujemy się w ich domach. Dokładamy starań, aby każdy z naszych podopiecznych miał godne warunki życia. Wspieramy ich nie tylko opieką medyczną, ale również socjalną. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia planujemy przygotować paczki dla naszych starszych i samotnych pacjentów, a także dla rodzin z dziećmi. Sprawmy, aby te święta były dla nich wyjątkowe. 17 listopada planujemy zbiórki w trzech sklepach Simply na terenie Katowic. Wolontariusze będą podzieleni na grupy i spędzą na zbiórce około czterech do pięciu godzin. W tym czasie przyda się dużo uśmiechu i energii do informowania klientów sklepu o celu zbiórki, a także umiejętności organizacyjnych, aby zapakować i przetransportować zebrane jedzenie, słodycze i środki chemiczne do siedziby naszej organizacji. Na każdego chętnego czeka na miejscu zbiórki butelka wody i drożdżówka, a także zaświadczenie o udziale w wydarzeniu. Zbiórka to świetna okazja do poznania nowych ludzi i zdobycia doświadczenia z pracy w zespole. Gorąco zapraszamy do współpracy, a do tej akcji potrzeba około cztery osoby na dwie zmiany, co daje nam – w trzech punktach – 24 osoby na całą zbiórkę. Warto pomagać! – apeluje Aleksandra Rudnik.

 

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close