KrajRegion

Każdy dostanie 300 zł na dziecko! Premier podpisał rozporządzenie!

300 zł na dziecko dostanie każdy! Premier podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Pieniądze rodzice dostaną pod koniec wakacji.

 

Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie wyprawki dla uczniów. W ramach programu „Dobry Start” każdy uczeń dostanie 300 złotych dofinansowania na książki i pomoce dydaktyczne od 1 września.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w specjalnym nagraniu, że podpisał rozporządzenie w wyjątkowym dla młodych ludzi dniu – Międzynarodowym Dniu Dziecka. Jak dodał, wyprawka to „dobry start dla dzieci młodzieży w rok szkolny”.

Rządowy program „Dobry start” został ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego w połowie kwietnia

Program nie przewiduje kryterium dochodowego przy wypłacaniu wyprawki. Będzie ona przysługiwała od pierwszej klasy szkoły podstawowej. W przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności – do 24 lat.

Wnioski o wypłatę wyprawki w formie elektronicznej rodzice uczniów będą mogli składać od 1 lipca, w formie papierowej – w urzędzie – od 1 sierpnia. Ostatni dzień na złożenie wniosku to 30 września.
(źr: TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close