Kenijczyk Ezekiel Omullo wygrał 6. Orlen Warsaw Marathon [WIDEO]

Kenijczyk Ezekiel Omullo wynikiem 2:11.17 zwyciężył w szóstej edycji Orlen Warsaw Marathon. Mistrzem Polski po raz drugi w karierze został pochodzący z Etiopii Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) – 2:13.53, który na mecie przy PGE Narodowym był generalnie szósty.

Za Ezekielem Omullo na drugiej pozycji uplasował się Felix Kimutai (Kenia) z wynikiem 2:11.41, a za nim Herpasa Negasa Kitesa z Etiopii (2:11.46). Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Nastazja Iwanowa – 2:28.03, przed Etiopką Azmerą Abrehą – 2:28.07. Na trzeciej pozycji finiszowała wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na różnych dystansach Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) – 2:32.26.

Zwycięzcami 88. mistrzostw Polski mężczyzn (w klasyfikacji generalnej) zostali: Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) z czasem 2:13.53, Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) (2:15.17) i Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław, 2:15.57).

Wśród niepełnosprawnych mężczyzn na rowerach z napędem ręcznym typu handbike na trasie 19 km triumfowali: Rafał Wilk (Stal Rzeszów) przed Krystianem Gierą (VeloAktiv Włocławek) i Arkadiuszem Skrzypińskim (Izoblok Start Szczecin). Wśród niepełnosprawnych kobiet również na rowerach z napędem ręcznym typu handbike pierwsze miejsce zajęła Anna Oroszova ze Słowacji, drugie – Monika Pudlis (IKS Smok Lotos Orneta), a trzecie – Katarzyna Zubowicz (IKS Smok Lotos Orneta).

W Biegu Oshee na trasie 10 km w kategorii mężczyzn zwyciężył Mengistu Zelalem (Etiopia), drugi był Terefe Seifu (Etiopia), a na trzecim miejscu finiszował Adam Nowicki (MKL Szczecin). Na tej samej trasie wśród kobiet zwyciężyła Louise Small (Wielka Brytania) przed Pauliną Kaczyńską (WMLKS Pomorze Stargard) i Moniką Kaczmarek (AZS Łódź).

W szóstej edycji Orlen Warsaw Marathon, będącego jednocześnie 88. mistrzostwami kraju mężczyzn, oraz do Biegu Oshee na 10 km, wystartowało blisko pięć tysięcy osób. Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy niepełnosprawni na rowerach z napędem ręcznym typu handbike, a o godzinie 9 – pozostali.
(źr:TVP Info)