AlarmRegionSportWiadomość dnia

Kibice w Jaworznie urządzili prawdziwą plantację marihuany! Jest ogromna! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach od pewnego czasu „interesowali” się 30-letnim mieszkańcem Jaworzna. Podejrzewali, że kibic jednego ze śląskich klubów piłkarskich może zajmować się produkcją narkotyków. Gdy śledczy ustalili, że mężczyzna wynajął w Jaworznie halę produkcyjno-magazynową, postanowili sprawdzić, jaką „działalność” w niej podjął. Zgodnie z podejrzeniami okazało się, że mało legalną. W hali stróże prawa odkryli 608 krzewów konopi indyjskich oraz 9 namiotów termicznych wraz z wyposażeniem służącym do uprawy nielegalnych roślin.

 

Policjanci ustalili również, że 30-latek „zaopiekował” się w Jaworznie opuszczonym domem swojej krewnej. Po sprawdzeniu okazało się, że w nim również zorganizował nielegalną plantację. Policjanci odkryli tam 5 namiotów termicznych, w których znajdowało się 186 krzewów konopi indyjskich. Dom, podobnie jak halę, specjalnie przystosował na swoje potrzeby. Zamurował okna, uszczelnił i zadbał, aby nikt z sąsiadów nie przypuszczał nawet, że prowadzona tam jest jakakolwiek nielegalna działalność. Aby nie wzbudzić podejrzeń dużym poborem prądu związanym z prowadzoną plantacją w opuszczonym domu i jednocześnie zaoszczędzić, energię pobierał z ominięciem licznika.

 

W całym przedsięwzięciu 30-latkowi pomagał o 4 lata starszy kolega – również mieszkaniec Jaworzna związany ze środowiskiem pseudokibiców. On także został zatrzymany. Policjanci ustalili, że susz uzyskany z zabezpieczonych roślin wart byłby na czarnym rynku nawet 600 tys. zł. Za produkcję narkotyków mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia. O tym, czy zostaną tymczasowo aresztowani, dzisiaj zdecyduje sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close