KrajRegion

Kierowca karetki, który potrącił 9-latkę z zarzutami. Grozi mu do 8 lat więzienia

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał kierowca karetki, który jadąc ulicami Pruszkowa, potrącił przechodzącą przez pasy dziewczynkę. Jak podaje Polsat News, prokuratura wyjaśnia, dlaczego karetka jechała na sygnale, skoro nie wiozła chorego i nie miała żadnego wezwania.

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Do tragicznego wypadku w Pruszkowie doszło w środę. Dziewczynka przechodząc przez przejście dla pieszych, została potrącona przez karetkę pogotowia. Dziewczynka poniosła śmierć na miejscu.

Kierowca karetki został przesłuchany, złożył obszerne zeznania i przyznał się do winy. Prokuratura postawiła mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co 60-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Według prokuratury, kierowca karetki nie zachował należytej ostrożności prowadząc pojazd, jechał za szybko. Poza tym, wyjaśniany jest również fakt, że karetka jechała na sygnale, mimo tego, że nie było ku temu żadnych wskazań.

 

źr. Polsat News

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Kierowca karetki, który potrącił 9-latkę z zarzutami. Grozi mu do 8 lat więzienia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close