KrajKultura i rozrywkaPatronatyRegion

Premiera nowej powieści Magdaleny Wali pt. „Klątwa ruin”!

15 lipca nakładem Wydawnictwa Książnica ukazała się nowa powieść Magdaleny Wali, którą autorka napisała z okazji stuletniej rocznicę zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej.

 

Nowa powieść autorstwa Magdaleny Wali – „Klątwa ruin” – to poruszająca podróż do roku 1920, do czasów walki o wolność i miłość. Książkę można nabyć w Empiku.

 

Klątwa ruin – nowa powieść Magdaleny Wali

Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny, ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam krewnego właścicielki – porucznika Rafała Mielżyńskiego. Mimo że oficer jest nią zafascynowany, dziewczyna traktuje go z dystansem. Zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych, skrywa też własne tajemnice.

Pewnego dnia Aniela poznaje historię ruin pobliskiego zamku. Związana z nimi legenda opowiada o pięknej rudowłosej i wyrządzonej jej krzywdzie. Jednak czy ma to coś wspólnego z przeszłością Anieli?

Tymczasem nadchodzi lato i zmienia się atmosfera we dworze. Wojska bolszewickie zagrażają Polsce, która niedawno odzyskała niepodległość. Wszyscy starają się wspierać walczących na froncie. Aniela wbrew rozsądkowi myśli o Rafale i martwi się o jego życie.

Klątwa ruin (fot. Wydawnictwo Książnica)
Klątwa ruin (fot. Wydawnictwo Książnica)

 

Kim jest Magdalena Wala?

Magdalena Wala jest absolwentką historii na Uniwersytecie Śląskim. Nauczycielka z powołania, która za punkt honoru uznaje wtłoczenie do głów młodego pokolenia możliwie największej wiedzy o przeszłości naszej ojczyzny i otaczającego ją świata. Ponadto etatowa podróżniczka wścibiająca swój nos wszędzie tam, gdzie można znaleźć jakiekolwiek zabytki. Od wysokich wież monumentalnych katedr po omszałe lochy starych, rozpadających się zamczysk. Prywatnie właścicielka szalonego psa – golden retrievera, który wyprowadza ją na spacery, zapewniając zdrową dawkę gimnastyki. Książkoholiczka bez szansy na wyleczenie z nasilającego się nałogu. W wolnych chwilach pisze, czerpiąc inspirację z nieprzebranego świata swojej wyobraźni.

Magdalena Wala - "Klątwa ruin" (fot. Luka studio)
Magdalena Wala – „Klątwa ruin” (fot. Luka studio)
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close