RegionWiadomość dnia

Knurów: Mężczyzna zmarł z zimna w wiacie śmietnikowej. Służby apelują: nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych!

Zima pochłania co roku wiele bezdomnych i osób starszych, których nie stać na opał. Umierają z wychłodzenia, często w samotności. Nie przechodź obojętnie – apelują służby w całej Polsce.

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W Knurowie znaleziono zwłoki 58-letniego mężczyzny – jednej z pierwszych ofiar zimy. Mężczyznę w wiacie śmietnikowej znalazła jedna z mieszkanek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna prawdopodobnie zmarł w wyniku wychłodzenia organizmu.

Takich przypadków jak ten możemy uniknąć. Ta zima nie musi nieść za sobą ofiar śmiertelnych. Aby zapobiec śmierciom poprzez wychłodzenie została uruchomiona specjalna infolinia. Po wybraniu numeru 987 możemy bezpłatnie i całodobowo uzyskać informacje dotyczące noclegów i wyżywienia dla najbiedniejszych. Infolinię obsługują pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Funkcjonariusze wielu służb, jak co roku, apelują o reagowanie na ofiary zimy. Choć prowadzone są rozległe akcje prewencyjne, policjanci podkreślają, że bez pomocy ludzi, nie uda się uniknąć wielu tragedii tej zimy. Przypominają, że w sytuacjach zagrożenia należy wezwać pomoc dzwoniąc na numery alarmowe 112, 999, 998 oraz 997.

Źródło: KMP w Gliwicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok i niedowierzanie! 27-latek oskarżony o brutalne zgwałcenie własnej matki!

Zygmunt Frankiewicz ostro przed wyborami w Gliwicach: „Strach pomyśleć, jak Moszyński będzie się zachowywał po wygranej”

Kierowca Porsche, który uderzył kobietę w twarz na pasach ma trafić do więzienia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close