RegionWiadomość dnia

Kolejka do lekarza w smartfonie, czyli Śląska Cyfrowa Platforma Medyczna rusza w szpitalu św. Barbary

Milowy krok w obsłudze pacjentów. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu podpisał umowę na realizację projektu Śląska Cyfrowa Platforma Medyczna. To projekt łączący obszary medycyny, informatyki i zarządzania.

 

ZOBACZ KONIECZNIE: najnowszy odcinek TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ! [14.10.2018]


-System, który pozwoli pacjentom umawiać wizyty, śledzić postęp swoich wizyt za pomocą swoich smartfonów, czyli coś co jest w prywatnej służbie normą, ale w publicznej służbie zdrowia nie do końca – mówi Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego.

Ale to ma się zmienić – na razie w 9 szpitalach w województwie śląskim – w tym w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. -Jest pacjent ze stymulatorem i jest on połączony z urządzeniem do przesyłu danych z lekarzem, który ten stymulator wszczepiał. W sytuacji kiedy pojawia się arytmia, to pojawia się alarm na ekranie operatora i wiemy, co się z tym pacjentem dzieje – wyjaśnia Piotr Pączek, oddział kardiologii WSS nr 5 w Sosnowcu.

Kolejka do lekarza w smartfonie, czyli Śląska Cyfrowa Platforma Medyczna rusza w szpitalu św. Barbary
Kolejka do lekarza w smartfonie, czyli Śląska Cyfrowa Platforma Medyczna rusza w szpitalu św. Barbary

Zdalna komunikacja między pacjentem, lekarzem i szpitalem – jest już możliwa. Od kilka lat działa w sosnowieckim szpitalu nowoczesna zautomatyzowana apteka szpitalna. Teraz ma ona zostać podłączona do nowego systemu. Jego koszt to 100 mln złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE: 1000 zł nagrody za skazanie sprawców niszczenia przystanków na Śląsku!


(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close