KrajRegion

Kolejne kluby i dyskoteki otwarte mimo zakazów! Strajk Przedsiębiorców rozlał się na Śląsk

Walczą, bo jak mówią i tak nie mają już nic do stracenia. W nocy z 23 na 24 stycznia Policja ponownie interweniowała w otwartym mimo zakazów klubie muzycznym Face2Face w Rybniku. Funkcjonariusze wylegitymowali 238 osób i odnotowali 16 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem zakrywania ust i nosa. Klub funkcjonował również w piątek.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Z interwencji została sporządzona dokumentacja, która wkrótce zostanie przesłana do prokuratury rejonowej w Rybniku oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które podejmą stosowne kroki prawne mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka KMP w Rybniku.

Przedsiebiorcy twierdzą, że się nie boją bo klub otworzyli zgodnie z prawem, zachowując wszelkie środki ostrożności, związane z obowiązującym reżimem sanitarnym, a działanie wbrew rozporządzeniom tłumaczą tym, że w trakcie pandemii COVID-19 czują się całkowicie pominięci.

– Ja nie mam zamiaru z nikim się boksować bo czasami mam wrażenie że tutaj jest wywierana presja na nas i przekazywanie nas jako przestępców. Jak kogoś kto robi naprawdę bardzo złe rzeczy, a my po prostu chcemy pracować, wykonywać swoją pracę – mówi Marcin Koza, współwłaściciel klubu Face2Face.

W nocy z 23 na 24 stycznia Policja ponownie interweniowała w otwartym mimo zakazów klubie muzycznym Face2Face w Rybniku
W nocy z 23 na 24 stycznia Policja ponownie interweniowała w otwartym mimo zakazów klubie muzycznym Face2Face w Rybniku

W piątek i sobotę do klubu wpuszczano za okazaniem deklaracji, w której uczestnik wyrażał chęć wspólnego budowania struktur partyjnych Strajku Przedsiębiorców. Dodatkowo bilet wstępu na spotkanie partii kosztował 20 zł. W klubie znajdowały się dozowniki do dezynfekcji rąk, a prowadzący imprezę przypominał o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Partyjną imprezę odwiedził również lider Strajku Przedsiębiorców Michał Wojciechowski.

-W tym momencie przedsiębiorcy i właściciele klubów stoją pod ścianą bo to jest być albo nie być i oni nie mają już w tym momencie nic do stracenia. W tym momencie to jest samobójstwo dla nich jakby nie otworzyli klubu i to się niczym nie różni od świąt Radia Maryja. Bo w klubach chociaż jest tam część ludzi z maseczkami, część nie ok zgodzę się z tym, ale na świętach Radia Maryja nikt nie miał maseczki i nikt z tego nie robił aj waj i jakiegokolwiek problemu – mówi Michał Wojciechowski, lider Strajku Przedsiębiorców.

Jak zapowiadają właściciele, klub muzyczny Face2Face w Rybniku ma funkcjonować normalnie w każdy piątek i sobotę.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Kolejne kluby i dyskoteki otwarte mimo zakazów! Strajk Przedsiębiorców rozlał się na Śląsk”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close