RegionZdrowie

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Brakuje osocza krwi osób, które przeszły zakażenie COVID-19. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach apeluje o zgłaszanie się do ozdrowieńców. Osocze może pomóc w leczeniu osób, które bardzo ciężko przechodzą zakażenie.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Ja chciałem oddać, dzwoniłem ale potem przekładali, że tydzień wcześniej później, że tydzień później i tak wyszło, że nie oddałem – mówi Marcin dawca krwi.

Na początku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dostawało wiele zgłoszeń od chętnych ozdrowieńców, którzy chcieli oddać swoje osocze. Z czasem liczba osób zmalała i zaczynają się pojawiać się braki. Osocze mogą oddać osoby, które chorowały na COVID-19, oraz osoby, które przeszły zakażenie bezobjawowo i są uznane za wyleczone.

Brakuje osocza krwi osób, które przeszły zakażenie COVID-19. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach apeluje o zgłaszanie się do ozdrowieńców
Brakuje osocza krwi osób, które przeszły zakażenie COVID-19. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach apeluje o zgłaszanie się do ozdrowieńców

-Nadal jest bardzo dużo zachorowań, w związku z tym pobieramy cały czas osocze od ozdrowieńców i zapraszamy, zachęcamy wszystkie osoby zdrowe spełniające kryteria do oddawania osocza – mówi Anna Cendrzak-Basista Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Wszystkie kryteria odnośnie oddania osocza można sprawdzić na stronie internetowej osocze-covid.pl. Zarejestrować można się poprzez infolinie (belka numer 32 208 74 19). Ozdrowieńcy mogą oddawać osocze na separatorach w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach i Terenowych Oddziałach w Częstochowie oraz Bielsku-Białej.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Jakim był piłkarzem?

Seniorzy powyżej 70 roku życia będą mogli umówić się na szczepienie. Ale to nie będzie takie proste

Nie płacisz abonamentu za posiadanie RTV? Poczta Polska prowadzi kontrole!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close