KrajRegion

Nie płacisz abonamentu za posiadanie RTV? Poczta Polska prowadzi kontrole!

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto ma w swoim domu telewizor lub radio. Poczta Polska rozpoczęła kontrole w domach. Za nieopłacanie daniny grożą wysokie kary.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

 

Osoby, które kupiły odbiornik radiofoniczny, czy telewizyjny, powinny w ciągu 14 dni zarejestrować go i od tej pory wnosić stosowne opłaty abonamentowe – opłata za odbiornik radiofoniczny wynosi 7 zł, a za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł miesięcznie.

Poczta Polska prowadzi kontrole. Wszyscy, którzy odbiornik w swoim domu mają, a nie ponoszą opłat, będą musieli zapłacić sporą karę – trzydziestokrotność miesięcznej opłaty za posiadanie RTV, czyli 681 zł.

Jeśli nie opłacimy kary od razu, Poczta Polska wyśle upomnienie, a następnie tytuł wykonawczy do urzędu skarbowego, co oznacza, że niezapłacone należności może ściągać skarbówka, co zdarzało się już w przeszłości – czytamy w portalu biznesinfo.pl

Zgodnie z prawem mamy możliwość odmówienia przeprowadzenia kontroli poprzez najzwyklejsze w świecie niewpuszczenie osób do tego wyznaczonych do mieszkania czy domu.

Nie mamy prawa zakazać kontrolerom podejmowania prób skontrolowania tego, czy posiadamy odbiorniki i czy opłacamy abonament RTV.

Źródło: biznesinfo.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close