KrajRegionSport

Kolejni piłkarze Wisły Kraków z koronawirusem! Co z meczami Białej Gwiazdy?

Kolejni piłkarze Wisły Kraków mają koronawirusa. Obecność COVID-19 u piłkarzy i części sztabu krakowskiego klubu potwierdziły testy. Przed Wisła ciężki mecz z Lechią. Jak ta sytuacja wpłynie na terminarz?

 

 

Śląskie kopalnie do likwidacji! To już postanowione! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

O tym, że kolejni piłkarze w Wiśle Kraków mają koronawirusa, klub poinformował na swojej stronie internetowej w specjalnym komunikacie.

Komunikat medyczny Wisły Kraków

We wtorek 29 września zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy Wisły Kraków, mający kontakt z pierwszą drużyną, poddani zostali kontrolnym testom na obecność SARS-CoV-2. W toku przeprowadzonych badań potwierdzono nowe przypadki wśród przedstawicieli zespołu i pionu administracyjnego.
Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację, a klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Krakowie oraz Komisji Medycznej PZPN-u – czytamy w komunikacie.

 

Już w zeszłym tygodniu zakażenie koronawirusem wykryto u innych piłkarzy i członków zarządu Wisły Kraków. Testy potwierdziły koronawirusa między innymi u Dawida oraz Jakuba Błaszczykowskich. Mimo to Wisła zagrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze i braki kadrowe nie przeszkodziły jej zatrzymać „górników” w triumfalnym marszu przez ligę – bo zabrzanie wygrali 4 pierwsze mecze w sezonie. Z Wisłą u siebie zremisowali.

Co z meczem z Lechią Gdańsk, jaki przed drużyną Wisły Kraków? Klub zapewnia, że mimo iż wykryto kolejne przypadki koronawirusa u następnych piłkarzy – spotkanie jest niezagrożone.

-Wisła Kraków pozostaje w kontakcie z Ekstraklasą SA, która na chwilę obecną nie rozważa przełożenia meczu 6. kolejki pomiędzy Białą Gwiazdą a Lechią Gdańsk – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Meczu nie planuje też przełożyć Ekstraklasa. –Nasze wytyczne są jasne: jeśli zdrowych jest co najmniej 13 piłkarzy, to gramy. Przełożyć mecz możemy gdy zakażonych jest więcej niż 7poinformował na twitterze menadżer ds. komunikacji Ekstraklasy SA Bartosz Orzechowski.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Wisła Kraków

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close