KrajRegion

Kolejny pożar w Bytomiu! Ludzie uciekali z płonącej kamienicy [WIDEO]

Uciekali z palącej się kamienicy. Pożar, który wybuchł dzisiaj rano w Bytomiu przy ul. Piłsudskiego, mógł zakończyć się tragicznie. Mieszkańcy mieli płomienie nad głowami.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

To było tak, że mi kolega rano w drzwi walił, że się pali. Wyskoczyłem i się pali – mówi Patryk Jaszczak, mieszkaniec kamienicy.

Kłęby dymu zauważyli w sąsiadującej szkoły podstawowej. Jeszcze przed dojazdem służb dyrekcja podjęła decyzję o przeniesieniu ich do innej części budynku, ale ostatecznie ewakuowano w sumie 55 dzieci i kilkunastu pracowników.

Dym był coraz mocniejszy, więc tutaj w porozumieniu ze strażą żeśmy je ewakuowali i zatrzymywali dzieciaki, które dopiero z rodzicami dochodziły do szkoły. Wszystko się odbyło sprawnie, szkołę opuściliśmy natychmiast, bo jednak dym i smród wchodził tu dość szybko, ponieważ budynek jest niższy od szkoły – mówi Urszula Pelc, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu.

Dzieci ostatecznie mogły wrócić do sal. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty będą znaczne. Dopiero trzeba je policzyć.

Konstrukcja drewniana dachu to zawsze trudne pożary. Taka spora powierzchnia powoduje to, że musimy każdy metr tego dachu sprawdzić tak, żeby nie było więcej zagrożenia – mówi mł. asp. Wojciech Krawczyk, KM PSP w Bytomiu.

Miasto zapewniło już nocleg osobom, które musiały się nagle wynieść ze swoich domów. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy tu wrócą.

Rodziny, które zostały ewakuowane, to jest 11 osób, mają zaproponowany nocleg w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Wrocławskiej. Z tej propozycji zgodziła się skorzystać jedna rodzina z szóstką dzieci, a druga postanowiła, że noc spędzi u rodziny – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, UM Bytom.

Nie wszyscy mieli prawo do zamieszkiwania lokali, ale ci, którzy przebywali tam legalnie mogą liczyć na opłacone przez samorząd mieszkania do czasu przyznania lokalu zastępczego. Przypuszczalna przyczyna zaprószenie ognia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close