Region

Kolejny weekend z Czerwonym Autobusem w Sosnowcu

Parafrazując słynny utwór, którego kompozytorem był Władysław Szpilman, od soboty „autobus czerwony ulicami Sosnowca pomknie”. Na jego pokładzie same atrakcje.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Wyprodukowany w latach osiemdziesiątych Jelcz M11, ponownie pojawi się na ulicach Sosnowca. Pięknie zachowany w oryginalnych barwach i wyposażeniu pojazd, tym razem będzie prał udział w akcji Bliżej Siebie.

– Nazwa autobusu upamiętnia wybitnego sosnowieckiego kompozytora, Władysława Szpilmana, w 20. rocznicę jego śmierci. Dziękuję za wsparcie PKM-owi Sosnowiec, które wypożyczyło nam zabytkowy autobus – mówi pełnomocnik prezydenta Sosnowca, Anna Jedynak.

Autobus w każdy weekend będzie w różnych częściach miasta. Odwiedzi parki i osiedla, a razem z nim pojawią się przedstawienia teatralne Teatru Zagłębia, koncerty Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz animacje dla dzieci. Niespodzianką będzie kino rowerowa na Stawikach.

Gdzie spotkacie Jelcza w ten weekend?

Szczegółowy rozkład jazdy
sobota 15 sierpnia
16.00 – Park im. W. Mazura, ul. Minerów (Juliusz)
18.00 – Plac zabaw, ul. Wagowa (Kazimierz)
niedziela 16 sierpnia
16.00 – Plac zabaw, ul. Naftowa (Centrum)
18.00 – Park z kamieniem, ul. Szosowa (Milowice)
Autobus będzie jeździł co weekend, aż do 13 września i odwiedzi m.in. Ostrowy, Maczki, Milowice, Pogoń, Sielec, Niwkę, Bór, Porąbkę i Klimontów.

Źródło i foto: UM Sosnowiec

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close