KrajRegion

Kolizja osobówki z rowerem. Kierowca auta sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Grozi mu dożywocie

W obrębie przejścia dla pieszych doszło do kolizji rowerzysty z autem osobowym. Po tym zdarzeniu, mężczyźni zatrzymali się na chwilę, jednak użytkownik jednośladu odjechał. Kierowca samochodu ruszył za nim w pościg, wjeżdżając do pobliskiego parku. Jechał za rowerzystą tak długo, aż doszło do wypadku z jego udziałem.

 

Ostra niestrawność po świętach i strajku nauczycieli! TOP 5 SILESIA FLESZ

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach porannych, na jednej z ulic wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Z ustaleń policjantów, którzy wyjaśniali okoliczności wypadku wynika, że w obrębie przejścia dla pieszych, doszło do kolizji rowerzysty z autem osobowym. Kierowca tego samochodu pojechał później za mężczyzną jadącym jednośladem i w pewnej chwili obaj zatrzymali się. Wymienili kilka zdań i rowerzysta odjechał, oddalając się w kierunku pobliskiego parku.

Kierowca samochodu wjechał za nim na alejki parkowe i tam właśnie doszło do poważnego wypadku z jego udziałem. Mężczyźnie, który przemieszczał się rowerem, pomocy przedmedycznej udzieliły osoby postronne, a później z obrażeniami ciała został on przewieziony do jednego z miejscowych szpitali.

37-letni kierowca, po wstępnych ustaleniach, został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu.

Sprawa została objęta śledztwem prokuratorskim i na bazie zgromadzonych przez policjantów oraz prokuratora materiałów, mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Prokuratura Rejonowa Wrocław Krzyki-Zachód skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie kierowcy osobówki  na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

źr. Policja Dolnośląska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close