AlarmRegionWiadomość dnia

Kilka kolizji na jednej trasie…spowodował kierowca Audi A8

Gdyby nie szybka decyzja interweniujących na średnicówce policjantów, mogło dojść do tragedii. W czasie porannego szczytu komunikacyjnego na granicy Gliwic i Zabrza kierowca luksusowego audi rozpoczął wyprzedzanie, po czym uderzył w jadący prawidłowo pojazd. Nie zatrzymując się, pojechał dalej, powodując kolejne kolizje.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 października ok. godz. 6:30.  Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z gliwickiej drogówki, gdzie zobaczyli stojący przy krawędzi jezdni samochód marki Audi A8 z „wyjącym” na pełnych obrotach silnikiem. W pobliżu zatrzymał się wóz strażacki oraz dwa samochody, w które wcześniej uderzył kierowca Audi. Wewnątrz poobijanego luksusowego pojazdu siedział mężczyzna, który nie reagował na polecenia otwarcia drzwi. Gdy stróże prawa zobaczyli, że próbuje włączyć bieg, natychmiast wybili szybę i wyłączyli silnik.

Kilka kolizji na jednej trasie…spowodował kierowca Audi A8 (fot.śląska policja)

Kontakt z kierującym był bardzo ograniczony. Policjanci nie wyczuli wprawdzie od niego alkoholu i nie stwierdzili też objawów zapaści cukrzycowej, ale ewidentnie nie był on świadomy tego, co przed chwilą zaszło. Mundurowi znaleźli w jego telefonie kontakt do syna i wykonali połączenie. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa prowadzić auta z uwagi na stan swojego zdrowia.

Kilka kolizji na jednej trasie…spowodował kierowca Audi A8 (fot.śląska policja)

Jak wstępnie ustalono, 52-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, jeszcze na terenie Zabrza, uderzył w wyprzedzanego przez siebie Opla, a następnie w bariery energochłonne i, jadąc dalej, najechał na tył fiata. Na szczęście w samochodzie napędzanym 4-litrowym silnikiem „wyskoczył” bieg automatycznej skrzyni, dzięki czemu Audi zjechało na pobocze i zatrzymało się, pomimo wciśniętego pedału gazu.

 

(źródło: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close