RegionWiadomość dnia

Koniec ewakuacji po wybuchu w Częstochowie. Eksplozja butli z gazem na parkingu zabiła 2 osoby

Zakończyła się akcja ewakuacyjna osób mieszkających w pobliżu miejsca, gdzie doszło w poniedziałek, 26 lipca do eksplozji butli z gazem. Zginęły 2 osoby, trzecia jest ranna. Wybuchła butla na samochodzie dostawczym.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Wybuch butli z gazem nastąpił w poniedziałek (26.07) na parkingu przed sklepem przy ulicy Wrocławskiej w Częstochowie. Eksplodowała jedna z najprawdopodobniej kilku przewożonych samochodem dostawczym butli z gazem. Niestety – eksplozja jest tragiczna w skutkach. Zginęły dwie osoby, trzecia jest ranna.

Zaraz po wybuchu na miejscu tragedii zjawiły się wszystkie służby – strażacy wyznaczyli dużą strefę ochronną, zarządzono też ewakuację kilkudziesięciu mieszkańców z pobliskich budynków. Cały czas realne jest zagrożenie wybuchu pozostałych butli. Schładzają je strażacy walcząc o to, by nie doszło do kolejnych eksplozji.

Wrak auta otoczono strefą ochronną – do rozerwanego dostawczaka nikt nie podchodzi na kilkadziesiąt metrów, zraszanie wodą odbywa się za pomocą specjalnych, nie wymagających bezpośredniej obsługi przez człowieka stanowisk.

Na miejscu jest także policja oraz prokurator – trwa zabezpieczanie wszelkich śladów zdarzenia, a także ustalanie możliwych przyczyn eksplozji butli.

Ewakuowani mieszkańcy po 18.00 mogli wrócić do swoich mieszkań.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będą gratyfikacje za zachęcanie do szczepień. Koła gospodyń mogą otrzymać nawet 100 tys. zł!

Oszustwo na urząd skarbowy. Resort finansów ostrzega

Biskup na pace pickupa. W Tychach odbyło się święcenie samochodów na św.Krzysztofa [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close