RegionWiadomość dnia

Śląscy policjanci i celnicy robią nabory do pracy. Ile można zarobić na początku?

Służby mundurowe rekrutują na Śląsku. Od września do grudnia odbędą się trzy terminy przyjęć kandydatów na policjantów. Kwalifikacja zależy od punktów, które przysługują m.in. za wykształcenie, prawo jazdy, kwalifikacje w sztukach walki czy znajomość języków. Najważniejszym kryterium jest jednak test sprawnościowy.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

– Jest szczególnie obłożony konkretnymi obwarowaniami. Tor przeszkód – osiem konkurencji – trzeba go pokonać w czasie nie dłuższym niż 1 minuta 41 sekund. Konkurencje następują jedna po drugiej. Instruktorzy przed przystąpieniem do testu pokazują jak prawidłowo wykonać tę konkurencję, no i oczywiście kandydaci mają możliwość zapoznania się też z tym testem na naszych stronach internetowych mówi podinsp. Andrzej Sira, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W wakacje można założyć mundur. Na Śląsku policja i celnicy szukają ludzi do pracy
W wakacje można założyć mundur. Na Śląsku policja i celnicy szukają ludzi do pracy

Oprócz tego kandydat musi mieć nieposzlakowaną opinię i nie być karany. Statystycznie testy do policji przechodzi mniej więcej co druga osoba. Rekrutację prowadzi też Śląska Służba Celno-Skarbowa w Katowicach. Dokumenty można składać do końca sierpnia.

– Dużo osób się zgłasza, tylko należy pamiętać, że rekrutacja jest wieloetapowa. Po pierwsze jest test z takiej wiedzy ogólnej, jest też test sprawnościowy, on jest podobny jak do innych służb mundurowych. Poza tym też badamy czy osoby, które się do nas zgłaszają nie są karane. Badamy też zdolności psycho-fizyczne – mówi Grażyna Kmiecik, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Osoby, które nie ukończyły 26. roku życia i nie płacą podatków, w policji na początek mogą zarobić nawet 4 tysiące złotych na rękę, a w Służbie Celno-Skarbowej ok. 3 tysiące złotych.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będą gratyfikacje za zachęcanie do szczepień. Koła gospodyń mogą otrzymać nawet 100 tys. zł!

Oszustwo na urząd skarbowy. Resort finansów ostrzega

Biskup na pace pickupa. W Tychach odbyło się święcenie samochodów na św.Krzysztofa [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close