RegionWiadomość dnia

Koniec korków do bramek na A4? Aplikacja ze smartfona otworzy nam sama szlaban!

Nareszcie! Koniec stania w korku do bramek, szukania drobnych, wyciągania karty, żeby zapłacić. Autostrada Małopolska na autostradzie A4 Katowice – Kraków odpala aplikację, dzięki której szlaban sam otworzy się przed naszym samochodem, a my przejedziemy omijając kolejki do okienek poboru opłat!

 

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

Dzisiaj można było przejechać bez większych problemów, ale są dni kiedy by zapłacić za przejazd na autostradzie swoje trzeba odstać.

– Dość sprawnie, chyba ze jest duży ruch no to chwileczkę stoi. Ale sam pobór opłaty jest sprawny. Kartą czy gotówką można zapłacić także nie ma problemu. – Zdarzają się jednak dni kiedy swoje trzeba odstać? – Teraz staliśmy chyba z 15 minut na Karwianach. Ale generalnie nie jest źle – mówi Małgorzata, kierowca z Poznania.

 

Ale może być jeszcze lepiej. By tak było Stalexport Autostrada Małopolska na autostradzie A4 Katowice – Kraków uruchomił aplikację, dzięki której szlaban na bramkach otworzy się przed naszym samochodem bez konieczności kupowania i instalowania w aucie dodatkowego urządzenia.

 

Taki przejazd jest ponad trzykrotnie szybszy od innych metod płatności – takich, które wymagają kontaktu z inkasentem, stąd wierzymy, że jej powszechne zastosowanie rzeczywiście rozładuje korki na placach ponoru opłat w momentach, w których one się tworzą czyli głównie w czasie przejazdów wakacyjnych i weekendowych bo to są te najbardziej obciążone chwile na autostradzie – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Koniec korków do bramek na A4? Aplikacja ze smartfona otworzy nam sama szlaban!
Koniec korków do bramek na A4? Aplikacja ze smartfona otworzy nam sama szlaban!

Usługa promowana jest hasłem „Szybcy, nie wściekli”. By z niej korzystać trzeba zainstalować na telefonie aplikację Autopay, zarejestrować pojazd i powiązać dane z numerem karty kredytowej bądź płatniczej.

Opłata pobrana zostaje po tym, jak kamery odczytają tablice rejestracyjne. Bramki autostradowe, w których płacić można tą metodą oznaczone są symbolem kamery na żółtym tle. Aplikacja funkcjonuje już na autostradzie A1.

autor: Sandra Hajduk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close