RegionSportWiadomość dnia

Koniec ze sportem w Rudzie Śląskiej? Miasto obcięło kasę na sportowe kluby! [WIDEO]

Wkrótce świecić pustkami może większość boisk w Rudzie Śląskiej. Miasto drastycznie obcięło dotację na działalność klubów sportowych. W wielu z nich, by przetrwać, trzeba będzie wprowadzić lub podwyższyć opłaty za zajęcia. Dla niektórych rodziców będzie to oznaczało wydatki wyższe o 100 a nawet 200 %.

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-W tej chwili nie mamy innego wyjścia. Zostając pozbawieni jakiejkolwiek dotacji z miasta, żeby prowadzić jakąkolwiek działalność będziemy musieli tą składkę drastycznie podnieść, dlatego że specyfikacja miasta Ruda Śląska polega na tym, że obiekty są naszą własnością, więc my musimy zabezpieczyć przede wszystkim obiekty do tego, żeby można było prowadzić zajęcia z młodzieżą i dziećmi mówi Dariusz Dobiech, prezes KS Slavia Ruda Śląska.

Prezes Slavii Ruda Śląska przyznaje, że sytuacja jest dramatyczna i odbije się na najmłodszych. Choć mogło być jeszcze gorzej. Pierwotnie miasto na sport miało w tym roku nie dawać ani złotówki. Dopiero w ramach zmiany dokonanej przez radnych przekazano 300 tysięcy złotych do rozdysponowania na kluby w ramach tak zwanych małych grantów.

-Nawet dostajemy telefony od innych miast, że tak naprawdę jest to lekki skandal można powiedzieć, ale budżet musiał być przegłosowany w takiej formie, żeby miasto mogło funkcjonować, a teraz dopiero możemy szukać jakichkolwiek środków. Tak jak to mówi miasto – nie są to zadania obowiązkowe, jednak są to zadania bardzo ważne w naszym mieście i wydaje mi się, że bez nich te dzieci mogą trafić na klatki schodowe albo w inne miejscamówi Marek Szymański, radny Rady Miasta Ruda Śląska.

Kluby starają się radzić sobie jak mogą – niektóre z nich ogłosiły już zrzutkę i proszą o pomoc kibiców
Kluby starają się radzić sobie jak mogą – niektóre z nich ogłosiły już zrzutkę i proszą o pomoc kibiców

Miasto przypomina, że była szansa na przekazanie klubom sportowym większych pieniędzy, ale radni zagłosowali przeciwko podwyżce opłaty śmieciowej. Dlatego, jak przekonują władze Rudy, pieniędzy brakuje na inne potrzeby.

-W pierwszej kolejności jesteśmy w tej chwili zobligowani do zapewnienia środków na zadania obligatoryjne, obowiązkowe gminy, a dopiero w drugiej kolejności możemy myśleć o finansowaniu sportu. To jest jedna strona. Druga jest taka, że oczywiście jeżeli w ciągu roku pojawią się dodatkowe pieniądze z tytułu udziału miasta w podatku PIT wtedy te środki przeznaczymy na finansowanie klubów sportowych podkreśla Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Problem polega na tym, że wiele klubów może do drugiej połowy roku nie dociągnąć. Kluby starają się radzić sobie jak mogą – niektóre z nich ogłosiły już zrzutkę i proszą o pomoc kibiców.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Kobieta zmarła kilka dni po porodzie. Rodzina oskarża lekarzy! [WIDEO]

Śląskie: Kontrowersyjne plakaty na przystankach! Wiecie o co chodzi? [ZDJĘCIA]

Nowe ceny biletów na Śląsku i w Zagłębiu! ZTM w marcu wprowadza nową taryfę

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “Koniec ze sportem w Rudzie Śląskiej? Miasto obcięło kasę na sportowe kluby! [WIDEO]”

  1. Kolego jak byś znał temat to byś wiedział ,że te 100zl jest tylko za możliwość grania chłopaków w rozgrywkach tj.oplacenie transportu,sędziego i wypłatę dla trenera o ile wogóle można nazwać to wypłata także proszę nie komentuj sprawy a druga sprawa to że nasze kochane miasto odcięło finansowanie sportu,a to już jest ewenement na skalę kraju Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close