AlarmRegionZdrowie

Śląskie: Kobieta zmarła kilka dni po porodzie. Rodzina oskarża lekarzy! [WIDEO]

32-letnia Urszula Roszak z Częstochowy 26 grudnia urodziła syna w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Miała cesarkę. Kilka dni później, zmarła.

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


– Po porodzie od razu miała podniesione białko w moczu. Ale później stwierdzili, że wszystko się uregulowało i 31 grudnia wypisali ją do domu. Z wypisem przyszła do domu. I to tyle. Ale będąc w domu zaczęły się bóle, zaczęło się sączyć z rany – mówi Paweł Rosa, kuzyn zmarłej.

Kobieta miała też bardzo wysokie ciśnienie. Wtedy rodzina pani Urszuli wezwała pogotowie. To przewiozło ją do szpitala. Lekarze założyli kobiecie nowe szwy i znów wypuścili do domu. 1 stycznia rano stan zdrowia Urszuli Roszak znów się pogorszył i ponownie trzeba było wezwać karetkę. Po kilku godzinach kobieta po reanimacji zmarła. Dziś rodzina oskarża lekarzy.

– O to, że popełnili błąd. Ja już powiedziałam, że ja nie chcę żadnego odszkodowania, nic. Tylko chcę, żeby winny śmierci Uli odpowiedział za to – mówi Anna Roszak, matka zmarłej. – Nie powinno tak według mnie wyglądać. Każdy lekarz składał jakąś przysięgę, tak? – mówi Piotr Roszak, brat zmarłej.

Rodzina zmarłej zawiadomiła prokuraturę, a ta wszczęła postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Na razie nie postawiła jednak żadnych zarzutów.

Śląskie: Kobieta zmarła kilka dni po porodzie. Rodzina oskarża lekarzy!
Śląskie: Kobieta zmarła kilka dni po porodzie. Rodzina oskarża lekarzy!

– Aktualnie śledztwo to znajduje się na wstępnym etapie. Została zlecona sekcja zwłok zmarłej. Nadto rozpoczęto przesłuchania świadków w tej sprawie. Zabezpieczono również dokumentację medyczną dotyczącą pobytu kobiety w szpitalu oraz jej dalszego leczenia – mówi Piotr Wróblewski, Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Sekcja zwłok zmarłej kobiety ma się odbyć 13 stycznia. Na jej szczegółowe wyniki przyjdzie jednak poczekać nawet kilka tygodni. Dziś władze szpitala nie chciały się wypowiadać. Przesłały tylko oświadczenie, w którym zapowiadają, że dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności tej tragedii.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziennikarz TVP i Gazety Wyborczej zamordowany! Nie żyje Krzysztof Leski

Śląskie: Ogromny kawał lodu z ciężarówki spadł na osobówkę. W środku kobieta z dzieckiem! [WIDEO]

Kobieta ze Śląska w rządzie! Alina Nowak nowym wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close