AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Ogromny kawał lodu z ciężarówki spadł na osobówkę. W środku kobieta z dzieckiem! [WIDEO]

O krok od tragedii. Na autostradzie A1 spadający z naczepy tira lód uderzył w samochód osobowy. Ogromna tafla lodu przecięła samochodową szybę jak gorący nóż masło! Kobieta, która jechała autem z dzieckiem – prosto zza kierownicy trafiła do szpitala

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Ten kawałek lodu uszkodził szybę przednią i spowodował obrażenia kierowcy jadącego samochodem osobowym. Pani w samochodzie osobowym podróżowała z dzieckiem. Doznała obrażenia twarzy i została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Jastrzębiu – mówi mł. bryg. Bogusław Łabędzki, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

Odśnieżanie pojazdu – niby oczywiście, chociaż kierowcy tirów przyznają, że w ich przypadku to nie jest takie łatwe.

-Ciężko jest, bo jest wysoko a w Polsce nie ma na żadnym parkingu ramp, żeby zwalić śnieg z naczepy i kierowca się męczy. -Ale lepiej to zrobić? -Lepiej to zrobić, bo bezpieczniej później na drodzepodkreśla Marek, kierowca tira.

Śląskie: Ogromny kawał lodu z ciężarówki spadł na osobówkę. W środku kobieta z dzieckiem!
Śląskie: Ogromny kawał lodu z ciężarówki spadł na osobówkę. W środku kobieta z dzieckiem!

Policja przypomina, że obowiązek odpowiedniego przygotowania pojazdu do jazdy ciąży na każdym kierowcy.

-Zanim rozpoczniemy jazdę szczególnie w okresie zimowym obsługa codzienna pojazdu zapewne trwa dłużej. Odśnieżenie pojazdu czy też odparowanie szyb – wszystko służy temu, aby lepiej widzieć. Niestety pamiętajmy o tym, że pozostawiony śnieg na samochodach czy to osobowych czy ciężarowych stanowi naprawdę wielkie niebezpieczeństwo. Czego mogliśmy doświadczyć właśnie wczoraj – mówi podkom. Tomasz Bratek, Wydział Ruchu Drogowego KWP Katowice.

W momencie, gdy kierowca zignoruje ten obowiązek a dojdzie do kolizji lub wypadku – musi on się liczyć z odpowiedzialnością karną. Sytuacja z A1 nie jest pierwszą tego typu. Kilka dni temu do podobnego zdarzenia doszło w Strzelcach Opolskich. Tam bryła lodu także robiła przednią szybę samochodu a rozbite szkło raniło kierowcę w głowę.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nowy prezydent bierze Gliwice. Adam Neumann wygrywa wybory w I turze!

Oscary 2020: „Boże Ciało” Jana Komasy polskim kandydatem do Oscara

Ruch Chorzów w kosmosie i piłka rozwalająca familok. Niesamowite graffiti Ruchu w całym mieście! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close