RegionWiadomość dnia

Katowice: Nauczyciele znowu wyszli na ulice! Protest przed urzędem wojewódzkim [WIDEO]

Nauczyciele protestują. Przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach odbyła się pikieta, zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Ich postulaty pozostają niezmienne.

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Nasz strajk pokazał naszą siłę, ale niestety okazało się, że dla państwa nie jesteśmy tak znaczącą siłą zawodową mimo że wychowujemy pokolenia Polaków. Okazało się, że jesteśmy dla nich niewiele dla nich warci, dlatego to jest kolejna forma protestu. Ludzie nie chcą już strajkować, gdyż straciliśmy dużo pieniążków. Każdy jednak ma rodzinę i liczy się z dniem codziennym – mówi Ewa Zawartowicz, nauczycielka ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim.

W obronie godności do Katowic przybyli także nauczyciele szkół specjalnych.

-Czasami o nas się nie mówi. Nie pracujemy 40 godzin. Jeśli ktoś myśli inaczej, to specjalnie zapraszam do tych placówek. Spędźcie z nami jeden dzień i zobaczcie ile ta praca wymaga wysiłku fizycznego, psychicznego kosztem naszych rodzin – podkreśla Joanna Hlubek, nauczycielka ZSWR w Wodzisławiu Śląskim.

Katowice: Nauczyciele znowu wyszli na ulice! Protest przed urzędem wojewódzkim
Katowice: Nauczyciele znowu wyszli na ulice! Protest przed urzędem wojewódzkim

-Trzeba dalej walczyć o swoje, walczyć o godność profesji nauczyciela, która niestety, ale z biegiem czasu traci na wartości i może dojść do takiego momentu, że po prostu w polskich szkołach nie będzie pedagogów – mówi Dorota Nowak-Bobrowska, prezes oddziału ZNP w Dąbrowie Górniczej.

-Niezmienny postulat: aby ci, którzy są solą edukacji, którzy są istotą tej edukacji, godziwie zarabiali – ten postulat będzie nieustannie na naszych ustach. Tutaj to, że jedna czy druga batalia nie do końca zakończyła się sukcesem nie znaczy, że zaprzestajemy walkę o płace nauczycieli – podkreślał w Katowicach Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

 

Podobne pikiety organizowane są w całym kraju.

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziennikarz TVP i Gazety Wyborczej zamordowany! Nie żyje Krzysztof Leski

Śląskie: Ogromny kawał lodu z ciężarówki spadł na osobówkę. W środku kobieta z dzieckiem! [WIDEO]

Kobieta ze Śląska w rządzie! Alina Nowak nowym wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close