Kopią z półobrotu, jak Chuck Norris! Kickbokserzy w mundurze [ZDJĘCIA]

W Sanoku odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W zawodach wzięli udział zawodnicy z całej Polski, z różnych służb. Komendę w Będzinie reprezentowali post. Mateusz Lorek, który stanął na najwyższym stopniu podium, w formule semi contact, w kategorii wagowej do 89 kg. Policjant zajął także 3. miejsce w tej samej kategorii wagowej w formule kick light. Natomiast st. sierż. Dariusz Szczerbiński zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 79 kg, w formule semi contact.

Dla st. sierż. Dariusz Szczerbińskiego nie są to pierwsze sukcesy na bokserskim ringu. Pasją policjanta są sporty walki. Oprócz kickboxingu trenuje również taekwondo i karate. Treningi rozpoczął w 2003 roku w klub sportowym ORIENT, którego trenerem jest Zbigniew Pawlak. W zeszłym roku na Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w KICKBOXINGU, które odbywały się w Rzeszowie zajął III miejsce w formule pointfighting, w kategorii wagowej do 79 kg. Na tym samym stopniu podium w kategorii wagowej do 75 kg, stanął także w zeszłym roku  na Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Karate, oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo. Do ważniejszych sportowych sukcesów może zaliczyć także zdobycie wicemistrzostwa XI Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Karate w 2014 roku w kat. 85 kg, czy też III miejsca na Otwartych Mistrzostwach Europy w Taekwondo International w 2012 roku w formule Light Contact w kategorii +82 kg.