AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus: 138 nowych przypadków na Śląsku. Prawie 100 to górnicy [KORONAWIRUS 12.06.2020]

138 nowych przypadków koronawirusa w województwie śląskim. To dane z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Większość przypadków o jakich poinformowano w piątek, 12 czerwca w naszym regionie to górnicy.

 

 

Koronawirusowy mandat za brud w samochodzie! To nie żart! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-92 pracowników kopalni, 2 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), 10 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 79, najmłodszy 11 lat), młoda mieszkanka Sosnowca, 3 mieszkańców Rybnika (młody, w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (2 kobiety: w średnim i w sile wieku oraz starszy mężczyzna), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 73, najmłodszy 28 lat), młody mieszkaniec powiatu bielskiego, 2 mieszkańców Gliwic (starszy i w sile wieku), młody mieszkaniec powiatu rybnickiego, 3 mieszkańców Żor (nastolatka, młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), starsza mieszkanka Bytomia, dziecko z Jastrzębia–Zdroju, 6 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 86, najmłodszy 13 lat), 3 kolejnych mieszkańców Rybnika (dziecko i 2 młodych mężczyzn), 4 mieszkańców Katowic (najstarszy 52, najmłodszy 38 lat) – poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Dobre informacje są takie, że mamy coraz więcej ozdrowieńców. -58 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko jeden wymagał hospitalizacji, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najstarszy ozdrowieniec ma 69 lat i mieszka w Piekarach Śląskich, najmłodszy ma 5 lat i mieszka w powiecie pszczyńskim. W sumie mamy 2690 ozdrowieńców w województwie śląskim – informują służby wojewody śląskiego.

Najgorsza sytuacja z zakażeniami jest w górnictwie. Obecnie mamy ponad 5,3 tys. zakażonych górników. Dziś kontynuowane są badania przesiewowe w kopalniach: Borynia, Bolesław Śmiały i Marcel. Do tej pory wykonano już ponad 72,8 tys. badań przesiewowych górników, a łącznie przebadano już ponad 180 tys. próbek od mieszkańców naszego województwa.

 

W całej Polsce mamy zakażonych koronawirusem 28 577 osób. Zmarło 1 222 zakażonych koronawirusem. W województwie śląskim mamy łącznie 10 473 potwierdzone przypadki zakażeń Covid-19. Zmarło 255 osób.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już ponad 13 tysięcy mandatów za brak maseczek nałożyła policja w Polsce

Będzie postój ekonomiczny w kopalniach PGG. Wstrzymane wydobycie do 3 lipca

200 lat pani Teklo! Najstarsza Polka i trzecia najstarsza osoba w Europie mieszka w Gliwicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close