AlarmRegionWiadomość dniaZdrowie

Koronawirus na Śląsku: 15 przypadków zakażenia. Jest 9 kolejnych ozdrowieńców!

Złe informacje dotyczące epidemii koronawirusa mieszają się w woj.śląskim z dobrymi. Mamy kolejnych 15 przypadków zakażeń Sars Cov-2. Są niestety kolejne przypadki śmiertelne koronawirusa. Ale Śląski Urząd Wojewódzki informuje także o kolejnych osobach, wyleczonych z koronawirusa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wg najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia – w woj.śląskim odnotowano 15 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Dzięki dobremu stanowi zdrowia w swoich domach leczyć się będą przez kolejne dni pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych mieszkańcy: młoda kobieta z Bytomia, 2 mężczyzn z powiatu tarnogórskiego – starszy i w sile wieku, mieszkaniec Chorzowa w sile wieku, młody mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, młody mieszkaniec powiatu rybnickiego, młoda mieszkanka Rudy Śląskiej, mieszkaniec Raciborza w sile wieku, 3 kobiety w sile wieku z powiatu wodzisławskiego, młoda mieszkanka powiatu raciborskiego, kobieta w średnim wieku z Żor, mieszkanka powiatu kłobuckiego w sile wieku, mieszkaniec w sile wieku z powiatu będzińskiego.

 

Są niestety kolejne zgony pacjentów z koronawirusem w woj.śląskim. To – jak informuje najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia – kolejne 3 osoby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce jest już 5205 osób. 159 osób zmarło. Po najnowszych danych, bilans zakażonych koronawirusem w województwie śląskim wynosi już 644 osoby, 36 osób w województwie śląskim zmarło.

 

Są też dobre wiadomości: coraz więcej osób wygrywa walkę z koronawirusem. Dwa ujemne wyniki wykazały próbki pobrane od mężczyzny i kobiety z Zabrza – oboje w wieku 67 lat. W pierwszych dniach marca wrócili z Austrii. Mężczyzna wkrótce potem zaczął mieć uciążliwe objawy zakażenia Covid-19, takie jak gorączka, kaszel, osłabienie. Niedługo później objawy wystąpiły także u kobiety. Ostatecznie oboje trafili do szpitala zakaźnego w Tychach. Wdrożone przez tyskich lekarzy leczenie przyniosło skutek po ponad trzech tygodniach. Pacjenci mogą wreszcie wrócić do domu.

Szpital w Tychach może także opuścić dwóch kolejnych pacjentów: 77-letnia mieszkanka Katowic oraz 43-letni mieszkaniec Tychów. Ich organizmy po kilku tygodniach leczenia pokonały groźnego wirusa. Z kolei pod okiem lekarza chorób zakaźnych szpitala w Bytomiu wyzdrowiał 69-letni mieszkaniec Gliwic.

Dobre efekty w przypadku osób z niegroźnymi dla zdrowia objawami zakażenia przynosi także izolacja i leczenie w domu. W ten sposób wyzdrowiało czterech mieszkańców: 52-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, 57-letnia mieszkanka Częstochowy, 71-letni mieszkaniec Bielska-Białej oraz 25- letnia mieszkanka Zabrza.

Obecnie mamy 226 osób w hospitalizacji, 11 473 w kwarantannie i 7154 objętych nadzorem sanitarnym.

 

źródło: ŚUW w Katowicach/Ministerstwo Zdrowia
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekord wszech czasów portalu WWW.TVS.PL To dzięki Wam! DZIĘKUJEMY!

Minister Michał Woś na facebooku: Nie mam już koronawirusa!

Mandat za pielenie grządek? Czy wolno siedzieć na ogródkach działkowych? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Koronawirus na Śląsku: 15 przypadków zakażenia. Jest 9 kolejnych ozdrowieńców!”

  1. Powinniśmy się bać jeszcze bardziej bo wirus ma już nowe znaczenie jak się okazało min. 91 obywateli Chin tzw ozdrowieńców miało być odpornych na wirus tymczasem są ponownie zarażeni.to dane WHO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close