AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus na Śląsku: 3-letnie dziecko z Zabrza z koronawirusem! W sumie aż 42 nowe przypadki!

W ostatnim raporcie, podanym przez Ministerstwo Zdrowia największą grupę nowych przypadków zakażenia koronawirusem stanowi województwo śląskie. testy potwierdziły COVID-19 u 42 osób! Jedną z nich jest 3-letnie dziecko z Zabrza

 

 

Szturm na parki! W samoprzylepnych maseczkach!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dodatnie wyniki pod kątem obecności koronawirusa wyszły kolejnym mieszkańcom naszego województwa: 14 mieszkańcom powiatu żywieckiego, starszemu mieszkańcowi Tychów, młodemu mieszkańcowi Katowic, młodemu mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego, młodej mieszkance Wodzisławia Śląskiego, 5 mieszkańcom Bytomia (najmłodszy 7 lat, najstarszy 58), mieszkańcowi powiatu częstochowskiego w sile wieku, mieszkance Gliwic w średnim wieku, 3 mieszkańcom Piekar Śląskich (2 mężczyźni i kobieta w średnim wieku), młodemu mieszkańcowi powiatu będzińskiego, 2 mieszkańcom powiatu tarnogórskiego (mężczyzna w średnim wieku i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańcom Tarnowskich Gór (mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta), 3 młodym mieszkańcom Myszkowa (2 mężczyźni i kobieta), 2 mieszkańcom Zabrza (3-letnie dziecko i młoda kobieta), mieszkance Jaworzna w sile wieku, starszemu mieszkańcowi Chorzowa oraz 2 mieszkańcom Zawiercia (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku) – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Są tez dobre informacje. 24 kolejne osoby wyzdrowiały. 8 z nich było hospitalizowanych w szpitalach zakaźnych i tam leczyli się pod opieką lekarzy. Pozostali mieszkańcy mieli nieuciążliwe objawy zakażenia, byli w dobrym stanie i mogli dochodzić do zdrowia w swoich domach, będąc pod nadzorem sanepidu. Łącznie w Śląskiem mamy 396 osób, które wyszły z choroby spowodowanej Covid-19.

Niestety – są także kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w woj.śląskim. W szpitalu w Tychach zmarł 67-letni mężczyzna z Katowic, a w ZOL w Bytomiu 80-letnia kobieta.

Tym samym, po uwzględnieniu wszystkich danych liczba zakażonych koronawirusem wynosi w Polsce już 12 877. Zmarły do tej pory 644 osoby. W województwie śląskim testy potwierdziły koronawirus u 2239 osób. Zmarło 118 osób.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 6 maja otwarcie żłobków i przedszkoli. Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym?

Posyłanie dziecka do przedszkola to nie jest obowiązek [WYTYCZNE GIS, MZ i MEN]

Wyciekł pakiet wyborczy. Poczta Polska zawiadomiła ABW

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close