REKLAMA
Wiadomość dnia

Koronawirus: Pasażerowie masowo oddają bilety na pociąg i autobus! Ile dostaną zwrotu?

Pasażerowie komunikacji miejskiej masowo zwracają bilety okresowe na przejazd autobusami, tramwajami czy kolejami. W związku z zamknięciem szkół, uczelni wyższych i wprowadzeniem w wielu firmach pracy zdalnej wielu pasażerów rezygnuje z korzystania z komunikacji miejskiej. Do Zarządu Transportu Metropolitalnego wpłynęło już ponad 2000 wniosków.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Pasażerowi przysługuje zwrot za niewykorzystaną część biletu. Wysokość potrącenia wylicza się na podstawie okresu, jaki upłynął od początku obowiązywania biletu do zgłoszenia chęci jego zwrotu oraz od okresu obowiązywania tego biletu. Schemat jest jeden, niemniej jednak dla każdego rodzaju biletu te wartości są nieco inne. Dlatego zachęcamy podróżnych do tego, aby szczegóły sprawdzali w swoim przypadku na stronie internetowej ZTM – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Powiązane artykuły

W ZTM-ie zachęcają by zwrotu dokonać drogą elektroniczną – korzystając z portalu klienta. Bilety zwracają także pasażerowie Kolei Śląskich. Dziennie to kilkanaście biletów.

Pasażerowie komunikacji miejskiej masowo zwracają bilety okresowe na przejazd autobusami, tramwajami czy kolejami
Pasażerowie komunikacji miejskiej masowo zwracają bilety okresowe na przejazd autobusami, tramwajami czy kolejami

-Zwrot podlega od momentu kiedy ktoś z tego biletu nie korzystał, czyli jeśli ktoś się do nas zgłasza w danym dniu, że od tego momentu on już przechodzi prace zdalną to nie jest tak naprawdę nic stratny. Część dni, które przejeździł zostaje wliczone a część dni, w których nie będzie już brać udziału w przejazdach zostaje zwrócone. My też dodatkowo z uwagi na to, że jest taka trudna sytuacja odstąpiliśmy od naliczania prowizji za zwrot biletu, w związku z tym to też taki kolejny ukłon w stronę podróżnych – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Podstawą do zwrotu biletu w Kolejach Śląskich w przypadku uczniów i studentów jest data zawieszenia zajęć. W przypadku osób pracujących może to być zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające fakt pracy zdalnej. Koleje Śląskie dodatkowo uruchomiły możliwość zwrotu biletu drogą elektroniczną.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zakaz wychodzenia z domu: Ulice puste, ale policji pełno [WIDEO]

Śląskie: 10 nowych przypadków koronawirusa i kolejny ozdrowieniec!

Śląskie: Przez koronawirus budżety miast czeka zagłada? Na pewno głębokie cięcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button