RegionWiadomość dnia

Zakaz wychodzenia z domu: Ulice puste, ale policji pełno [WIDEO]

Śląska policja apeluje na ulicach do mieszkańców, aby ci pozostali w domach i wychodzili tylko wtedy, kiedy to naprawdę konieczne.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Uwaga, uwaga! Prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach! – słychać z policyjnych głośników na radiowozach.

Na ulicach wszystkich miast województwa śląskiego można też spotkać patrole. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzają, czy mieszkańcy poddani kwarantannie przebywają w domach, ale także kontrolują miejsca publiczne. Bo zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem mieszkańcy nie mogą się swobodnie przemieszczać, a tym bardziej gromadzić.

– Wczoraj taki pierwszy przypadek, nie wiem czy w Polsce, na pewno na Śląsku. W Tarnowskich Górach trzech dorosłych mężczyzn, którzy spotkali się na boisku na spotkanie przy piwie. Zostali ukarani mandatami po 500 zł, więc myślę, że to było najdroższe piwo w ich życiu – mówi podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia, od środy można przemieszczać się do pracy, sklepu, apteki czy lekarza. Tak będzie co najmniej do 11 kwietnia.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Prognozy spółki ExMetrix

Koronawirus na Śląsku: Już 3 osoby wyzdrowiały. Mamy kolejnych ozdrowieńców

Było kilka osób, są tysiące! Śląska grupa na facebooku zbiera pomoc dla śląskich szpitali!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close