KrajRegionZdrowie

Koronawirus w Cieszynie? Do szpitala trafił pacjent z podejrzeniem tego groźnego wirusa!

Do szpitala w Cieszynie trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna odbył niedawno podróż do Chin.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do szpitala w Cieszynie trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Jak się okazuje mężczyzna pracuje pracuje w Chinach, kilkadziesiąt kilometrów od miasta Wuhan. Jak na razie nie wiadomo, czy mężczyzna jest zarażony. Wyniki badań mają być znane jeszcze dzisiaj (7.02.2020). Pacjent został umieszczony w izolowanym pomieszczeniu na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.

W Szpitalu Śląskim zostały uruchomione wszystkie procedury przewidziane w takiej sytuacji, do których szpital jest przygotowany.

Szpital Śląski w Cieszynie, ze względu na swoje przygraniczne położenie, przechodził już ćwiczenia z zakażeń wirusowych kilka razy. Kilkanaście lat temu placówka wdrażała procedury związane z zakażeniem bakterią wąglika, następnie realizowano postępowanie dotyczące wirusa SARS. Kolejnym działaniem, było dokładne wprowadzenie procedur związanych z Wirusem Eboli. Obecnie, procedury dotyczące postępowania w przypadku koronawirusa 2019-nCoV, są bardzo podobne do tych wcześniejszych, a placówka stale je przypominała i testowała.

Szpital Śląski w Cieszynie ma opracowaną pełną strategię postępowania od momentu identyfikacji pacjenta na SOR, poprzez ratownika medycznego, który robi triage i jest już przygotowany w maski, kombinezony i inne środki zabezpieczające, poprzez izolacje pacjenta z podejrzeniem wirusa w specjalnym pomieszczeniu. Następnie, procedury wyznaczają drogę pacjenta, gdzie będzie diagnozowany przez lekarzy specjalistów z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

W najcięższych przypadkach, Szpital Śląski w Cieszynie dysponuje trzema izolatkami oraz specjalistyczną izolatką z filtrami oddechowymi, gdzie można izolować pacjentów, u których choroba rozprzestrzenia się drogą oddechową. Szpital Śląski w Cieszynie jest przygotowany na ewentualne postępowanie w przypadku tego wirusa i w pełni zabezpiecza powiat cieszyński.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czego Polacy szukają w Google? [LISTA POPULARNYCH HASEŁ W 2019r.]

Niesamowite! Pierwsze w historii wybudzenie ze śpiączki w Tarnowskich Górach

Wyjątkowa moneta kolekcjonerska NBP z bursztynem: 100-lecie zaślubin Polski z Bałtykiem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close