Region

Koronawirus w kopalni Tauron Wydobycie

Koronawirus w kolejnej kopalni w województwie śląskim. Tauron Wydobycie poinformował, że taki przypadek wykryto w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Jak informuje Tauron Wydobycie to pierwszy przypadek w tej kopalni, a źródło zakażenia pochodziło spoza kopalni.

Zgodnie z wdrożonymi na kopalni procedurami na kwarantannę zostało również skierowanych 24 pracowników zakładu, którzy mieli kontakt z zarażonym.

– Wszystkie procedury wprowadzone w zakładzie górniczym, w związku z sytuacją epidemiczną, zadziałały prawidłowo. Pracownicy z otoczenia zakażonego zostali objęci kwarantanną. Przeprowadzono dezynfekcję łaźni pracowniczych, klatek zjazdowych i pociągów osobowych. Zaistniałe zdarzenie nie ma wpływu na zapewnienie ciągłości produkcji zakładu górniczego – mówi Roman Gąska, dyrektor techniczny ZG Sobieski.

– Przeprowadzono dezynfekcję łaźni pracowniczych, klatek zjazdowych i pociągów osobowych. Zaistniałe zdarzenie nie ma wpływu na zapewnienie ciągłości produkcji zakładu górniczego – mówi Roman Gąska, dyrektor techniczny ZG Sobieski.

Tauron zapewnia też, że jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi, a wszystkie wykonane czynności są zgodne z rekomendacjami WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz GIS.

Aktualnie wśród pracowników zakładów górniczych Tauron Wydobycie nie ma innych osób zakażonych. Chorobę przebyło do tej pory dwóch pracowników Tauron Wydobycie z ZG Janina i ZG Brzeszcze, którzy obecnie maja status ozdrowieńców.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rafał Trzaskowski na Śląsku: Od dawna ostrzegaliśmy, że będą kłopoty w kopalniach! [WIDEO]

Śląskie: Bunt przeciwko sieci 5G! Nadajnika nie chcą u siebie mieszkańcy Bierunia. Głos zabrał burmistrz!

Kolejnych 92 górników z koronawirusem. Trwają masowe badania przesiewowe na COVID-19

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close