AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus w przedszkolu w Mysłowicach! Dzieci pod nadzorem epidemiologicznym

Kolejna placówka oświatowa w woj.śląskim kapituluje na początku roku szkolnego przed koronawirusem. Tym razem koronawirus utrudnia pracę przedszkola w Mysłowicach.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Koronawirus w przedszkolu w Mysłowicach – Brzęczkowicach. A dokładnie u osoby, która przez dwa dni przebywała na terenie Publicznego Przedszkola Cudaczek w Mysłowicach. Dyrekcja placówki opublikowała na stronie internetowej komunikat w tej sprawie:

UWAGA !

          W związku z tym, iż w dniu 02 i 03. 09.2020r. na terenie przedszkola przebywała osoba, u której w dniu 07.09.br. stwierdzono zakażenie koronawirusem, w  porozumieniu z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną , dzieci, które były obecne w tym dniu  w przedszkolu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym.

                       Nadzór epidemiologiczny trwa 10 dni, czyli do 12 lub 13.09.br.

               Należy mierzyć dziecku i całej rodzinie temperaturę i kontrolować stan zdrowia.

 

Osoba zakażona była w przedszkolu Cudaczek w Mysłowicach 2 i 3 września. Z tego powodu dzieci, które wtedy przebywały w przedszkolu – mają obecnie nadzór epidemiologiczny. Chodzą do przedszkola, ale stan ich zdrowia jest cały czas monitorowany. Wszystko odbywa się w porozumieniu z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną.

Są też zalecenia przekazane przez dyrekcję placówki, aby dzieciom i ich rodzinom mierzona cały czas była temperatura i stale monitorowany był stan zdrowia. W przypadku niepokojących objawów – natychmiast trzeba skontaktować się z lekarzem oraz właściwym terenowo sanepidem.

 

źródło: mysnet
red. W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śmieciowa rewolucja rusza. Straż Miejska będzie wypisywać mandaty. Masowo? To zależy od nas

Ministerstwo Finansów pracuje nad likwidacją szlabanów na autostradach

Katowicka Karta Mieszkańca już działa. Są spore rabaty dla katowiczan! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close