RegionWiadomość dnia

Katowicka Karta Mieszkańca już działa. Są spore rabaty dla katowiczan! [WIDEO]

W końcu można korzystać z Katowickiej Karty Mieszkańca. Po opóźnionym starcie mieszkańcy Katowic mogą już od dziś liczyć na zniżki między innymi w instytucjach kultury, czy obiektach sportowych. I zamierzają to robić.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

– Tak, raczej tak. Głównie na baseny, żeby pójść z dzieckiem, czy tak po prostu. Więc na pewno będę korzystał – mówi Kamil Przybysz, mieszkaniec Katowic.

Katowicką Kartę Mieszkańca można uzyskać w bardzo prosty sposób. Wystarczy pobrać ją na telefon, zarejestrować się i wybrać interesujące nas zniżki. Później korzystać można z niej między innymi na miejskich basenach, w NOSPR’rze, czy tutaj – w instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów.

– Jutro pierwsi uczestnicy naszych warsztatów tanecznych realizowanych w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki” być może będą mogli kupić karnety i bilety z 50-procentową zniżką. Mówię być może, bo liczę na to, że zaopatrzą się już w kartę mieszkańca. A w najbliższym czasie z 20-procentową zniżką będą mogli kupić bilety na planowaną na 27 września operetkę Johanna Straussa „Noc w Wenecji” mówi Łukasz Kałębasiak, Katowice Miasto Ogrodów.

Na razie propozycji jest niewiele, ale w instytucji już myślą o kolejnych zniżkach. Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie można kupić taniej bilety na największe letnie, katowickie festiwale muzyczne, które Katowice Miasto Ogrodów współorganizuje. Z Katowickiej Karty Mieszkańca można korzystać nie tylko za pomocą telefonu komórkowego.

– Osoby, które nie korzystają ze smartfonów mogą tę kartę wyrobić w sposób stacjonarny. Przy ul. Pocztowej jest taki punkt, który obsługuje właśnie mieszkańców, którzy chcą wyrobić taką kartę. I tutaj też muszą udać się mieszkańcy, którzy nie są zameldowani na stałe w Katowicach, a na okres czasowy i rozliczają tutaj podatki – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta Katowice.

Bo właśnie w taki sposób władze Katowic chcą zachęcić mieszkańców do rozliczania swoich podatków w tym mieście. Z czasem benefitów ma być więcej, niewykluczone, że do programu przystąpią też prywatni przedsiębiorcy.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwają drugie nabory na studia. Kierunek lekarski na WST bije rekordy popularności

Koronawirus zdemolował mu płuca. Pan Grzegorz jest po przeszczepie w Zabrzu [WIDEO

Ksiądz z koronawirusem! cztery klasy szkoły podstawowej wysłane na kwarantannę

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close