RegionWiadomość dnia

Trwają drugie nabory na studia. Kierunek lekarski na WST bije rekordy popularności

Uczelnie w województwie śląskim kończą pierwsze nabory na studia, ale wkrótce rozpoczną się drugie. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiować chciało ponad 4 tysiące osób.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

– Do zaoferowania było 19 kierunków, oczywiście każdy cieszył się innym zainteresowaniem. Wśród tych, które były najbardziej oblegane była między innymi informatyka. Tutaj liczba osób, czyli kandydatów na jedno miejsce znacząco przekraczała 4 osoby – mówi dr Bartłomiej Gabryś, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Pierwszy etap rekrutacji zakończył się także na Uniwersytecie Śląskim. Ci, którym nie udało się dostać na wymarzony kierunek, mogą już sprawdzić, gdzie zostały jeszcze wolne miejsca. Małym zainteresowaniem przyszłych studentów cieszyły się w tym roku nauki ścisłe i przyrodnicze.

– Kierunki na których odnotowaliśmy największą ilość zapisów to m.in. psychologia, czy prawo. Na samej psychologii ponad 1,4 tys. osób zainteresowanych. Natomiast patrząc na ilość kandydatów na jedno miejsce tu wiedzie prym kierunek szkoły filmowej, a także wiele specjalności prowadzonych na filologii angielskiej – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, Uniwersytet Śląski.

Na Uniwersytecie Śląskim drugi nabór zakończy się 5 października. Dużym zainteresowaniem cieszą się też prywatne uczelnie. Tak jak Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, która umożliwia m.in. studiowanie na kierunku lekarskim niestacjonarnie.

– Nie słabnącym zainteresowaniem cieszy się architektura, architektura wnętrz i budownictwo. Ale ostatnimi czasy nasz nowy kierunek, czyli lekarski cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony kandydatów – mówi Grzegorz Walaszczyk, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

Studenci, którzy chcą studiować w WST w Katowicach mają czas na zgłoszenia do końca miesiąca. W przypadku kierunku lekarskiego termin mija 21 września.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

IMGW: Burze, intensywne opady deszczu, a nawet krupa śnieżna! [PROGNOZA POGODY]

Koronawirus w katowickim liceum! Placówka przechodzi na nauczanie hybrydowe

Gwałtowny spadek zakażeń koronawirusem! Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia [KORONAWIRUS 7.9.2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close