KrajRegionWiadomość dnia

Ksiądz z koronawirusem! cztery klasy szkoły podstawowej wysłane na kwarantannę

Nie ma się co łudzić – takich przypadków będzie coraz więcej. Kolejne cztery klasy – tym razem z podstawówki – pouczą się teraz zdalnie w czasie kwarantanny. Powód? Ksiądz, zakażony koronawirusem.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Sytuacja dotyczy jednej ze szkół podstawowych w Dobrzeniu Wielkim na Opolszczyźnie. Na kwarantannę domową trafiło tu 67 uczniów z czterech klas szkoły podstawowej, z którymi styczność miał ksiądz, u którego wykryto koronawirusa.

Jak poinformował opolski kurator oświaty, Michał Siek – na kwarantannę wysłano 67 uczniów czterech klas czwartych szkoły z Dobrzenia Wielkiego. To kolejny taki przypadek w województwie opolskim. Wcześniej, w Nysie po wykryciu COVID-19 u jednego z uczniów, na kwarantannę wysłano uczniów jednej z klas Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Łącznie z rodzicami uczniów kwarantanną objęto 110 osób.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, na ponad 48,5 tysiąca szkół, żłobków, przedszkoli i innych placówek oświatowych w całej Polsce, zaledwie kilkadziesiąt pracuje na razie w trybie innym niż stacjonarny. W większości przypadków – tak, jak jest to np. w Katowicach, gdzie koronawirusa wykryto u uczennicy liceum im. M.Konopnickiej, wszystkie klasy z wyjątkiem tej, do której uczęszczało zakażone covidem dziecko – uczą się nadal stacjonarnie, a jedynie zagrożona zakażeniem klasa, uczy się zdalnie w czasie domowej kwarantanny

 

źródło: Polsat News/własne
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

IMGW: Burze, intensywne opady deszczu, a nawet krupa śnieżna! [PROGNOZA POGODY]

Koronawirus w katowickim liceum! Placówka przechodzi na nauczanie hybrydowe

Gwałtowny spadek zakażeń koronawirusem! Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia [KORONAWIRUS 7.9.2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close