AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus w kolejnych szkołach! Lista z każdym dniem będzie dłuższa?

Koronawirus paraliżuje pracę kolejnej szkoły. Tym razem nauczenie hybrydowe trzeba było wprowadzić w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Katowicach.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

-U jednej z uczennic klasy drugiej stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, w związku z tym po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach podjęliśmy decyzję o przejściu tej klasy na zdalne nauczanie oraz prowadzeniu przez dwójkę nauczycieli, którzy mieli bezpośredni kontakt z tą uczennicą zajęć w formie zdalnej. Pozostała część szkoły pracuje normalnie w formie stacjonarnej mówi Jacek Pruciak, dyrektor II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im Marii Konopnickiej w Katowicach.

Sytuacja rozwinęła się szybko, bo gdy uczennica źle się poczuła rodzice test wykonali jej na własną rękę. To ważne, bo w szkole uczy się ponad tysiąc uczniów. Na kwarantannie klasa ma być do 13 września. Dziś do szkoły po raz pierwszy poszli za to uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Rudzie Śląskiej. Tyty w tym przypadku musiały zaczekać.

-Córka była zdenerwowana samym podejściem, że zaczyna się nowy etap i nie wiedziała co ją czeka. -Dodatkowo jeszcze koronawirus? -Dodatkowo jeszcze koronawirus, ale dzieci chyba tak nie przejmują się tym, że to nowe miejsce, nowi znajomi i nie wiadomo co czeka – mówi Sonia Nowak, mama pierwszoklasistki z Rudy Śląskiej.

 

Rozpoczęcie nauki trzeba było przesunąć po tym jak całe grono pedagogiczne trafiło na kwarantannę, bo u jednej z nauczycielek stwierdzono zakażenie koronawirusem. Przez trzy dni nauczanie prowadzone było zdalnie.

-Udało się, ubiegłotygodniowe testy wykazały, że nauczyciele są zdrowi, mieli wynik testu negatywny. W związku z tym od dzisiaj pełne stacjonarne nauczanie (…) dzisiaj osobiście odwiedzałem każdą klasę, więc widać, że dzieci był bardzo stęsknione za szkołą i kontaktem ze sobą. Myślę więc, że to ważne żeby dzieci mogło być normalnie w szkole mówi Piotr Prencel, dyrektor SPS z oddziałami integracyjnymi nr 15 w Rudzie Śląskiej – Halembie.

Można przypuszczać, że podobnych przypadków będzie więcej. W ubiegłym tygodniu z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego dziecka trzeba było zawiesić działanie Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świętochłowicach.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

IMGW: Burze, intensywne opady deszczu, a nawet krupa śnieżna! [PROGNOZA POGODY]

Koronawirus w katowickim liceum! Placówka przechodzi na nauczanie hybrydowe

Gwałtowny spadek zakażeń koronawirusem! Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia [KORONAWIRUS 7.9.2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close